E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: Aleppo

Sulm në Aleppo, 42 të vdekun

Të paktën 42 vetë janë vra dhe dheta të tjerë janë plagosë nga nji sulmin ajror, që ka goditë nji xhami në katundin Al-Gene,...

Luhet ndeshja e parë në futboll mbas disa vjetëve luftë n’Aleppo,...

Sirianët brohoritën të ngazëllyem në stadiumin e Aleppos të Shtunën derisa e përcjellën ndeshjen e parë të futbollit mbas shumë vjetëve luftë në vend Ndeshjet...
video

Kështu qeveria siriane ka krye sulme kimike në Aleppo (video)

Grupi për të drejtat e njeriut “Human Rights Watch” e ka akuzue sot qeverinë siriane se i ka krye të paktën tetë sulme kimike...

Mbas katër vjetëve, qarkullon sërish treni në Aleppo

Mbas ma shumë se katër vjetëve, qytetarët sirianë, patën mundësinë me udhëtue me tren në pjesën lindore të Aleppos, nji muej mbasi forcat qeveritare...

Trupat ruse zbulojnë varre masive në Aleppo

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë tha se trupat e saj kanë gjetë varreza masive në Aleppo të Sirisë, me trupa që kanë sheja të...

Turqia i mjekon 220 banorë të plagosun nga Aleppo, mes tyne...

Rreth 220 persona nga qyteti sirian i Aleppos që kanë marrë lëndime serioze gjatë luftimeve disajavore, po mjekohen në spitalet turke, raportoi gazeta...

Merr fund beteja për Aleppon

Ushtria siriane ka rimarrë kontrollin e qytetit të rrethuem të Alepos, mbas evakuimit të pjesës së fundit të civilëve dhe të kryengritësve, ka ba...

Evakuimi n’Aleppo drejt përfundimit!

Evakuimi i civilëve të mbetun dhe luftarëve nga zonat e mbajtuna nga rebelët të qytetit sirian të Aleppo's duhet me përfundue deri në natën...

Rifillon evakuimi nga Aleppo mbas ndërpremjes 24 orëshe

Ka rifillue evakuimi i civilëve sirianë dhe luftarëve rebelë nga Aleppo lindore, mbas ndërpremjes 24-orëshe. Kështu kanë njoftue organizatat humanitare dhe mediat pro-qeveritare.  

Lajm i mirë nga OKB, miratohet rezoluta për Sirinë

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkueme në mënyrë unanime e ka miratue sot rezolutën, e cila i lejon OKB's me monitorue operacionin e evakuimit...