E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: Angli

Mos e huqni këtë goll të bukur të Shaqirit (video)

Xherdan Shaqiri ka shënue nji tjetër goll për Stoke Cityn. Futbollisti me prejardhje nga Kosova, ka shënue në përballjen Stoke – Swansea, për me barazue...

‘Daily Mail’: Bandat shqiptare n’Angli, ma të dhunshmet. Rrëmbejnë edhe të...

Nji konferencë e autoriteteve britanike në Londër për luftën kundër krimit, ka tregue se bandat shqiptare në Britaninë e Madhe janë ma të pamëshirmshmet...

Pregadituni, sot n’Angli luhen dy super ndeshje

Ne Premier League angleze sot asht dite e madhe per futbollin. Ne program jane dy ndeshje tejet interesante, shkruen Rrokum.TV Ne oren 15:15, Manchester City e...

Votojnë tifozët – Ky ekip ka me qenë kampion i Premier...

Tifozët e Premier League favorizojnë Manchester City'n në garë për titull të kampionit. Në nji sondazh të krijuem nga “The Sun”, ekipi i Pep Guardiola's...

Shkatërrohet banda shqiptare e drogës në Angli

Policia angleze ka vnue në pranga 10 persona, mes tyne edhe shqiptarë. Gjatë operacionit të zhvilluem në Gloucestershire, policia sekuestroi nji sasi droge që...

Kadeti i FSK’s merr çmim të randësishëm n’Angli (foto)

Behar Fazliu, ka marrë çmimin si kadeti ma i mirë ndërkombëtar, në Kolegjin e Forcës Ajrore Mbretnore në Cranwell. Lajmi u ba i ditun përmes...

Kështu tranohen studentet e reja n’Angli, me të mbrendshme “mos i...

Mija studentë vërshuen në udhët e Portsmuth'it n'Angli me festue nisjen e universitetit. Kjo njihet si "Java e Fillestarëve" dhe tashma po kthehet në traditë...

Studentët po bahen gati me nisë universitetin. Kjo asht veç ‘nxemja’...

Edhe pak dhe starton viti i ri akademik. Studentët e ri, që nisin për herë të parë universitetin, duken edhe ma të gëzuemit. Ata kanë vendosë...

Sot luhet nji ndeshje e madhe n’Angli

Premier League e Anglise vjen sot me nji ndeshje shume te forte. Ne 14:30, kampioni aktual. Chelsea, e pret ekipin e Arsenal'it, në derbin e...

Këta janë personat që trafikonin shqiptarë drejt Britanisë tue i mshefë...

Gjashtë anëtarë të nji bande, të cilët fusnin persona klandestinë në Mbretninë e Bashkueme, kane me u përballe me burg, ndërsa mësohet se kryesisht...