E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: anglia

Lexoni katër gjana që nuk i dini për princeshën e ardhshme...

Meghan Markle dhe Princ Herry janë zyrtarisht të fejuem. Lajmi asht ba publik sot nga Pallati Mbretnor, ku çifti asht shfaq për herë të parë...

Anglia vjen me nji lajm të mirë për emigrantët

Emigrantët nga Bashkimi Europian kanë me pasë lehtësina për me marrë vizë nga Britania e Madhe. Atyre mundet me ju dhanë vizë dy-vjeçare për me...

Qe qysh n’Angli myslimanes i heqën shaminë me forcë (video)

Nji ngjarje e randë ka trondit nji qendër tregtare në Angli,  ku nji e dyshueme ka dhunue dhe i ka heq shaminë nji grueje...

Alarm sigurie në rezidencën e Mbretneshës së Anglisë (foto)

Shërbimet e emergjencës kanë rrethue nji nga rezidencat e Mbretneshës së Anglisë, mbasi u dërgue nji "letër e dyshimtë". Pakoja e dorëzueme në Pallatin “Holyrood”...

‘500 rrufe në minutë!’ Nji stuhi e tutshme godet Anglinë dhe...

Nji stuhi e fortë përfshiu të gjithë pjesën jugore të Anglisë gjatë natës, me bubullime të forta, rrufe dhe shi të madh. Ma shumë se...

Ky asht vendi ku hapet fitnesi i parë cullak! (foto +18)

Fanatikët e natyralizmit tanima kanë edhe nji opcion tjetër. Jo vetëm në natyrë, por edhe n'ambiente të mbrendshme, ata munden me u stërvitë cullak. Në Britani...

Nis udhëtimin treni i parë i mallnave që e lidh Kinën...

Ka nisë udhëtimin treni i parë i mallnave, i cili ka me e lidhë Kinën dhe Anglinë nëpërmjet “hekurudhës së mëndafshtë”. Ky udhëtim asht...

Krejt ligat në pushim, anglezët s’ndalen. Këto ndeshje luhen sot

Perderisa krejt ligat europiane po pushojne per festat e fundvitit, kjo s'mundet me u thane edhe per Angline. Premier League sot vazhdon orarin e rregullt...

Festa e Kshnellave: Kështu harbohen të rijtë n’Angli (foto)

Ka nisë ai që njihet ndryshe edhe si sezoni i harbimit. Ky vikend ishte edhe nisja ‘zyrtare’, mbasi ma së shumti festuen ata që punojnë...

Keni me u befasue me 10 kampionatet ma të forta simbas...

Institucioni ma i naltë i futbollit kontinental (UEFA) ka publikue klasifikimin e ri të ligave europiane ku lider pa dyshim mbetet Spanja. Në vendin e...