E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: ankara

Parandalohet sulm terrorist në Ankara, vrahen 2 terroristë

Të paktën dy pjesëtarë të dyshuem të organizatës terroriste ISIS janë vra në operacionin e sotëm, të cilin policia turke e ka ndërmarrë në qendër...

Protesta e kurdëve kundër Erdoganit, Ankara kështu reagon!

Turqia thirri ambasadorin e Gjermanisë për me protestue kundër nji manifestimi të kurdëve në Frankfurt gjatë të cilës ishin ngrit flamuj të luftarëve kurdë,...

Zjarr n’Ankara, lendohen 30 persona! (foto)

Nji zjarr që ka përfshi nji bllok banesah në lagjen Cukurambar, n'kryeqendren e Turqisë, Ankara ka lanë të paktën 30 persona të lënduem, raporton...

Media turke: Kryetari i Ankara’s me deklaratë të çuditshme për Fethullah...

Nuk kanë të sosun çudirat në Turqi. Kryetari i Komunës së Ankara's Melih Gökçek ka ba nji deklaratë të habitshme. Ai ka deklarue se Güleni po...

Intelegjenca turke: Puçi ka dështue. Nji bombë asht gjuejtë në parlamentin...

MIT, Agjencioni i Intelegjenes se Turqise ka njoftue se grushti i shtetit ka deshtue dhe situata po merret nen kontrolle nga ana e shtetit. Mirepo,...

17 policë të vramë, rrxohet nji helikopter i puçistëve

Raportimet e fundit kallxojnë se nji aeroplan ushtarak bombardues F-16 ka rrxue nji helikopter të puçistëve. Simbas Sky News, helikopteri u bombardue në Ankara. Janë 17...
video

LIVE: Ngjarjet në Turqi

Ketu mundeni me i ndjeke zhvillimet ma te fundit ne Turqi.

Ushtria: Kemi në dorë Turqinë. Merret peng komandanti i ushtrisë

Komandanti i ushtrisë Hulusi Akar asht marrë peng nga nji grup ushtarësh. Ai njihet si mbështetës i presidentit Erdogan.  Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të...

Ankara: Ushtria ka marrë Aeroportin dhe Televizionin Shtetnor

Ushtria ka marrë nën kontroll aeroportin "Ataturk" dhe televizionin shtetnor Lidhur me ngjarjen ka reague kryeministri turk, Binali Yıldırım, i cili u shpreh gjatë nji...

Të shtana në Turqi: Sulmohet Intelegjenca turke, mbyllen urat e Bosforit

Mediat turke raportojnë për të shtana me armë zjarri në kryeqytet, Ankara. Mësohet se nji helikopter ushtarak ka hapê zjarr në Ankara, pranë selisë së...