E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: Arban Abrashi

ahmeti abrashi

Japin dorëheqje Shpend Ahmeti e Arban Abrashi (dokument)

Shpend Ahmeti ka dhanë dorëheqje nga posti i asamblistit në Kuvendin Komunal të Prishtinës. Kjo, mbasi dje u certifikue si kryetar i Prishtinë. Shpend Ahmeti...

Pajtohet me humbjen ne Prishtine, qe ku gjendet Arban Abrashi (foto)

Arban Abrashi që në zgjedhjet lokale ishte kandidat i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, duket se asht pajtue me humbjen. Ai mbas...

Përfundon numërimi i votave me kusht: Shpend Ahmeti kryetar i Prishtinës...

Në QNR ka përfundue numërimi i votave me kusht, postë, dhe i atyne të personave me nevoja të veçanta. QNR në tabelën e rezultateve të...

Ky asht rezultati aktual i votave me kusht në Prishtinë (foto)

Në Qendrën e Numërimit të Rezultateve janë numërue shumica e votave me kusht dhe atyne me postë dhe personave me aftësi të veçanta. Shpend Ahmeti...

Votat me kusht në Prishtinë: Qe kush ka marrë ma shumë...

Nga gjashtë tavolina të votave me kusht të numëruene për Prishtinën, 95 vota për VV'n, ndërsa 76 për LDK'n. Gjithsej, 174 vota, VV 95, LDK...
ahmeti abrashi

Votat me postë, qe kush po prin në Prishtinë

Në QNR janë tue u numërue votat me postë për komunën e Prishtinës. Deri tash, 89 vota kanë shkue për Shpend Ahmetin e Vetëvendosjes, kurse...
Daut Haradinaj

A ka me ndrrue rezultati në Prishtinë? Qe çka thotë Daut...

Deputeti i Kuvnedit të Kosovës nga radhët e AAK, Daut Haradinaj, e sheh shumë të lehtë përmbysjen e rezultatit zgjedhor në Komunën e Prishtinës...

Sot dihet fituesi në Prishtinë

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve fillon numërimi i votave me kusht mbas ballotazhit që u mbajt të Diellën në 19 komuna të Kosovës. Burim...

Ahmeti apo Abrashi? – Qe kend kanë me nxjerr fitues votat...

Të dy partitë politike që synojnë të qeverisin Komunën e Prishtinës në katër vitet e ardhshme, VV dhe LDK presin proces të rregullt të...
ahmeti abrashi

Shpendi apo Arbani?! Qe kur dihet fituesi

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve fillon numërimi i votave me kusht mbas ballotazhit që u mbajt të Diellën në 19 komuna të Kosovës. Burim...