E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: arrestimi

Arrestohen 3 futbollistë në Shqipni

Tre lojtarë të ekipit të futbollit të Këlcyrës kanë ra në pranga mbasi akuzohen se kanë rreh referin e ndeshjes. “Njoftimi i Policisë së Shqipnisë: Godasin...

Gjykata e Naltë e Serbisë deklarohet lidhun me urdhnin për arrestimin...

Ministria Serbe e Drejtësisë nuk ka marrë ende naj njoftim nga Interpoli me e heq urdhnin për arrestimin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Kurse,...

AKR deklarohet për arrestimin e Sabit Pacollit

Mbas publikimit të lajmit për arrestimin e Sabit Pacollit, ka reague AKR'ja. Përmes nji komunikate për media, ata kanë sqarue se Sabit Pacolli nuk asht...

Droga e preferueme nga pjestarët e ISIS asht prodhue shumë afër...

Doktor Milan Zarubica (49) nga Beogradi u arrestue të Premten në Tetovë, për shkak se kishte hapë laborator për prodhimin e drogës amfetaminë “Captagon”,...

Momenti kur u arrestue sot ish zyrtari i naltë maqedonas (video)

Sot në orët e hershme të mëngjesit asht arrestue Mitko Çavkov, ish drejtor i Byros për Siguri Publike. Çavkov asht arrestue mbas hapjes së hetimeve...

Arrestohen Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi, kjo asht arsyeja

Deputetët e Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi janë arrestue nga Policia e Kosovës. Kjo asht konfirmue për lajmi.net nga zadhanësja e policisë për rajonin...
arrestimi

Arrestohen tre persona në Gjilan

Policia ka arrestue tre persona mbasi dyshohet që të njajtit mbas nji mosmarrëveshje kanë sulmue viktimën mashkull. Ai asht dërgue për tretman mjekësor në spital. Nji...

VV publikon foto gjatë arrestimit të deputetëve (foto)

Mbas arrestimit të deputetëve të Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupi ka reague Lëvizja Vetëvendosje. Ata kanë publikue disa foto nga arrestimi...
vv

Përveç Kurtit, arrestohen edhe dy deputete të VV’s

Përveç deputetit te Vetëvendosjes, Albin Kurti, edhe Albulena Haxhiu e Donika Kadaj – Bujupi janë arrestue nga Policia e Kosovës në bazë të urdhënarrestit...

Përleshje ndërmjet deputetëve të VV’s dhe Policisë (foto)

Policia e Kosovës ka përdorë sprej m’i largue deputetët dhe aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, nga kombi ku paraprakisht asht futë deputeti Albin Kurti. Ata kanë...