E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: Australi

Australia me plan për parandalimin e sulmeve terroriste me kerr

Në Australi asht shpallë plani i ri për parandalimin e sulmeve terroriste, e veçanërisht ato të kryeme me kerre kundër masës së njerëzve në...

Pauline Hanson e vnon burkën në Senatin Australian

Udhëheqësja e partisë së djathtë të Australisë, Pauline Hanson, asht paraqitë në senat me nji mbulim total të ftyrës, tue vnue burkën. Gjesti i Hanson...

Australi, balena e “çon n’hava” anijen. Ka të lënduem

Nji incident i tmerrshem ka ndodhe në brigjet e Australisë ku nji balenë ka godite nji anije peshkatarësh. Mësohet se nji person ka humbe vetëdijen...

Tronditet Australia: Policia ndalon terroristët, po planifikonin me çu n’hava avionin...

Policia kundër terrorizmit në Australi ka ndalue në kohë nji komplot të dyshuem për me rrxue nji aeroplan. Lajmi u ba i ditun nga kryeministri australian,...

Keni me u ‘shokue’ çka po ban ky ciklon shkatërrues n’Australi...

Mija njerëz janë evakuue ndërkohë që nji ciklon monstruoz ka godit brigjet e Australisë, me erna mbi 260 kilometra n'orë, tue shkatërrue çatitë dhe...
video

Autogoll si ky, s’keni pa (video)

Futbollisti i Newcastle Jets në Australi, Jason Hoffman, e ka dhanë nji autogoll qesharak në sfidën kundër Wellington Phoenix.

Këtë Ministër duhet me marrë shembull, arsyeja ka me ju befasue!

Nji ngjarje e rrallë ka ndodh n'Australi, ku nji ministër ka denoncue veten në polici pak mbasi kishte përdor telefonin gjatë kohës që po...

Australi, aeroplani rrxohet në qendrën tregtare (foto)

Nji aeroplan i vogël asht përplasë me nji qendër tregtare, pranë aeroportit Essendon, në Melbourne të Australisë. Avioni u përplas me Direct Factory Outlet dhe shpërtheu...

Alarm i madh i zjarreve n’Australi, temperatura deri në 45 gradë...

Zonat rurale t'Uellsit të ri jugor n'Australi janë evakuue plotësisht për shkak të zjarreve masive dhe të shumta në këtë shtet. Flakët kercënojnë seriozisht zonat...
video

Stuhia e ‘surprizon’ kryeministrin australian, qe çka i ndodhi (video)

Australia po përballet me kushte të vështira moti, me stuhi të randueme, por askush nuk kishte me mendue se stuhia kishte me e sjellë nji...