E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: banoret

Katundi zvicran që paguen 60,000 euro për banorët që dëshirojnë me...

Nëse keni dëshirue najherë me jetue në nji vend të qetë dhe piktoresk në male, tashma ka ardhë momenti. Katundi zvicran i Albinen, pranë Leukerbadit...

Nji jetë e tanë nën re të pluhunit dhe tymit (video)

Tymi dhe hini që dalin nga dy termocentralet në komunën e Obiliqit bezdisin qinda mija qytetarë të Kosovës gjatë dimnit, por obiliqasit nuk njohin...

Shihni qysh u shpërndan ushqim Trump banorëve të Puerto Rico’s (video)

Presidenti Amerikan asht kap në video tue shpërnda ushqim dhe peshqir para nji turme njerëzish në Puerto Rico, i cili asht shkatërrue nga stuhia...

Haradinaj arrin marrëveshje me banorët e fshatnave Shipitullë dhe Hade

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, vazhdoi sot takimet me delegacionet e fshatnave Shipitullë dhe Hade, me të cilët nji ditë ma parë...

Banorët e Hadës dhe Shipitullës bllokojnë Komunën e Obiliqit

Përfaqësuesit e lagjeve Berbatovci, Krasniqi, Mirena dhe Mjeku të katundeve Hade dhe Shipitullë, sot kanë me bllokue Komunën e Obiliqit. Përfaqësuesit e këtyne lagjeve kanë...

Banorët e Hades: Shtëpitë na u rrënuen pa paralajmërim

Sot në Hade të Obiliqit Inspektorati i Ministrisë së Ambientit dhe Planifikimit Hapsinor të shoqnuem nga njisia speciale e policisë kanë rrënue shtatë themele...

Beteja në Mosul: Ky asht numri i banorëve që janë largue...

Rreth 26 000 civilë janë largue nga pjesa perendimore e Mosulit gjatë 10 ditëve të para të operacionit të nisun me 19 Fror nga...

Rrxohet aeroplani në Nevada, evakuohen banorët (video)

Nji aeroplan i tipit “Piper PA 31” asht rrxue në qytetin Elko në Nevada. NBC raporton se ka pasë të paktën 4 persona në bord. Ende...
hamdiibrahimi

Kryetari i Gjykatës sqaron çashtjen e banorëve të larguem nga banesat

Kryetari i Gjykatës Themelore në Prishtinë, Hamdi Ibrahimi ka mbajtë sot nji konferencë për media, për të sqarue çashtjen e banorëve të larguem nga...