E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: Bastian Schweinsteiger

Mourinho po e tepron me yllin gjerman, ky asht vendimi i...

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka marrë nji vendim të turpshëm në lidhje me Bastian. Simbas mediave britanike, portugezi ka kërkue që gjermani mos...

Lazio gati me i marrë dy yjet e ManUtd

Dy mesfushorët e Manchester United, Bastian Schweinsteiger dhe Adnan Januzaj munden me udhëtue drejt Italisë, mbasi Lazio kohët e fundit ka shtue interesimin. Me ardhjen...

Schweinsteiger merr vendim të papritun

Bastian Schweinsteiger asht pensionue nga Kombëtarja e Gjermanisë.  Mesfushori gjerman, e ka ba të ditun lajmin përmes nji postimi në Facebook. Ai ka qenë ndër lojtarët ma...

Fotogaleri: A asht kjo dasma e vitit!

Tashma ata janë zyrtarisht Zoja dhe Zoti Schweinsteiger. Futbollisti gjerman, Bastian Schweinsteiger, 31 vjet, lidhi kunorë me tenisten serbe, Ana Ivanovic, 29 vjet, në kishën...

Shokuese, kjo që ndodhi gjatë ndeshjes Gjermani-Itali

Gjatë ndeshjes mes Gjermanisë dhe Italisë, Bastian Schweinsteiger dhe nji prej anëtarëve të stafit mjekësor janë ‘kapë mat’. Schweinsteiger, mesfushori i Gjermanisë, dhe njani nga...

Mourinho nuk e don yllin gjerman

Mbas vetëm nji viti në Manchester United, Bastian Schweinsteiger mundet me u largue gjatë kësaj verë nga “Old Trafford”. Mediat në Angli shkruejnë se Manchester...