E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: BBC

BBC kështu u ‘pushtue’ nga zani i shqiptarëve (foto-video)

Kangëtarja nga Kosova, Dua Lipa ka performue disa kangë të albumit të saj në emisionin e famshëm në Britani ‘Later With Jools Holland’. Mirëpo, Dua...

BBC sjell pamje nga bunkeri bërthamor i Titos (video)

Bunkeri bërthamor nga Lufta e Ftoftë i ish-Presidentit të ish-Jugosllavisë, Josip Titos, asht hapë si nji galeri arti. Bunkeri ndodhet në nji qytet nëntokësor dhe...

Gazetari i BBC: Qysh po kallen qindra shtëpi të myslimanëve në...

Rreth 164 mijë myslimanë Rohingya kanë ikë në Bangladesh për shkak të dhunës së forcave ushtarake të shtetit të tyne, Myanmar'it. Banorët thojnë se forcat...

Qysh ka me qenë bota në 2050: Parashikimet e errëta për...

Çka ka me ndodhë me botën deri në vitin 2050? Qysh ka me ndryshue ajo? A kanë me u gjetë sheja të reja jete...

BBC i ban bashkë Rita Orën me Dua Lipën (foto)

Dy kangëtaret e njoftuna shqiptare, Rita Ora dhe Dua Lipa, kanë me performue në skenën e njajtë më 22 Tetor. Bashkë i ka ba ceremonia...

Foto e rrallë e Mit’hat Frashërit, si udhëheqës i Komitetit ‘Shqipnija...

Diplomati kosovar, Bashmir Xhemaj, në llogarinë e tij, në rrjetin social Facebook, ka publikue nji fotografi, të papublikueme ndonjiherë. Shkrimi i tij: Një foto e rrallë...

Industria e seksit online, aty ku “shet mendjen, dhe jo trupin”

BBC i kushton sot nji shkrim biznisit të seksit online, apo çikave të kamerave (webcam –girls) në Rumani. Klientët që hyjnë (login) janë nga...

Skena erotike gjatë edicionit të lajmeve në ‘BBC’ (video)

Rrjeti televiziv britanik ka lanë gojëhapun miliona shikues mbramjen e djeshme. Shikuesit e televizionit kanë mbete të habitun, mbasi ndërkohë po i ndiqnin lajmet e...

Paralajmërimi i BBC: Qe sa priten me u rritë temperaturat në...

Europa po përjeton nxehtësinë ma ekstreme ndër dekada, ndërkohë që temperaturat pritet të shkojnë mbi 42 °C. “BBC” raporton se temperaturat e nalta në Europën...

‘BBC’ ngre alarmin: Temperaturat në Ballkan pritet me shkue mbi 42...

Europa po përjeton nxetësinë ma ekstreme ndër dekada, ndërkohë që temperaturat pritet me shkue mbi 42 °C. 'BBC raporton se temperaturat e nalta n'Europën qendrore...