E diel, 21 Janar 2018

Tema: bekim collaku

Çollaku: Ky asht dështimi ma i madh i institucioneve kosovare

Këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Bekim Çollaku, ka thanë se mosratifikimi i Demarkacionit asht dështimi ma i madh i institucioneve të Kosovës. Gjatë nji interviste...

Çollaku: NATO me u shqetësue me rusët n’Ballkan e jo me...

Shefi i stafit të Presidentit të Kosovës, Bekim Çollaku, në nji intervistë për BBC'n ka thanë se NATO dhe partnerat perëndimorë duhet me u...

Ministria e Integrimeve Europiane, mes pritjes së ministrit të ri dhe...

Kjo mbasi që ministri i deritashëm Bekim Çollaku dha dorëheqje nga kjo pozitë për t’ju bashkëngjit kabinetit të presidentit Thaçi. Por se çfarë ka me...

Dy emnat që munden me zavendësue Çollakun

Bekim Çollaku sot ka dhanë dorëheqje nga pozita e ministrit të Integrimeve Europiane. Çollaku asht bashkue sërish me Hashim Thaçin, si shef i kabinetit...

Çollaku jep edhe nji sqarim

Tashma ish-ministër i Integrimeve Europiane, Bekim Çollaku ka deklarue se asht i lumtun që gjatë kohës së tij në këtë detyrë asht arritë nënshkrimi i Marrëveshjes...

Bekim Çollaku zyrtarizon dorëheqjen, shkon të Thaçi

Ministri i Integrimeve Europiane, Bekim Çollaku ka dhanë dorëheqje publikisht nga posti i ministrit. Dorëheqjen ai e ka konfirmue personalisht në nji konferencë për media...

Për kend po e len ministrinë Bekim Çollaku!

Ministri i Integrimit Europian, Bekim Çollaku n'emisionin Infobox të RTV Dukagjini ka thanë se qytetarët e Kosovës ma së largu në Kallnor do të...
bekimcollaku

Megjithatë Çollaku jep shpresa: Qe deri kur hiqen vizat!

Komiteti për të drejtat civile, drejtësi dhe çashtje të mbrendshme, LIBE, i Parlamentit Europian pritet që sot mbasdite me votue për liberalizimin e vizave...
bekimcollaku

Bekim Çollaku pret votim pozitiv, çka thotë për Demarkacionin!

Komiteti për të drejtat civile, drejtësi dhe çashtje të mbrendshme (LIBE), i Parlamentit Europian pritet mbasditen e sotme me votue për liberalizim të vizave...

Çollaku beson se tërheqja e Demarkacionit nga Kuvendi nuk ndikon në...

Ministri i Integrimit Europian, Bekim Çollaku, mbetet optimist se tërheqja e Marrëveshjes për Demarkacionin e kufinit me Malin e Zi nga Kuvendi dhe shtymja...