E Premte, 28 Prill 2017

Tema: Bekim Haxhiu

video

Haxhiu: Albin Kurti sot me krejt qenien asht mundue me prishë...

Kërkesa e Serbisë për ekstradim të Haradinajt asht shpallje lufte, andaj në rast t'ekstradimit Qeveria duhet me shpallë gjendje gatishmenie.   Bekim Haxhiu, deputet i PDK's,...

‘Kamishi’ e ban nji gjest të madh, kujna ja jep rrogën...

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu i njohun si Kamishi ka ba të ditun se ka me dhanë rrogën dhe...

Çka thotë Vokrri për dy dorëheqjet e sotme në FFK

Lideri i Federatës së Futbollit, Fadil Vokrri ka deklarue përmes konferencës së mbajtun sot në “Emerald Hotel”, se dy kolegët e tij kërkuen dorëheqje...

Dy dorëheqje në Federatën e Futbollit të Kosovës

Bekim Haxhiu dhe Murat Hoxha kanë dhanë dorëheqje nga postet e tyne në Federatën e Futbollitë të Kosovës. Zëri merr vesh se kjo dorëheqje vjen...
video

Haxhiu: Presim nga partneri i koalicionit me riformatizue Ministrine e Shendetesise...

Edhe nese tensionohet situata gjate riformatizimit jemi te gatshem me shkue ne zgjedhje, ne te gjitha somdazhet jemi te paret.   Bekim Haxhiu, deputet i PDK's ka...

Edhe Bekim Haxhiu reagon ndaj babës së Granit Xhakës. Ka edhe...

Nënkryetari i FFK’s, Bekim Haxhiu ka demantue baben e Granit Xhakës, Ragipin, i cili ka thanë se ka kërkue nga FFK që të bisedojë...
video

Haxhiu: Zv/kryeministrin ka me vendos Kryesia e PDK

"Prej zyres se partise duhet me u emnue ministrat. Arben Gashi i ka pase qendrimet e tij, e kjo asht normale, por kjo nuk...

Bekim Haxhiu thotë se vendimi i Gjykatës Themelore asht jo i...

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi dhe Visar Ymeri janë shpall të pafajshëm sot nga Gjykata Themelore në Prishtinë, derisa Besart Bujupi u shpall...
aktgjykimi

Kjo asht data kur shpallet aktgjykimi për rrahjen e deputetëve

Seanca gjyqësore ndaj deputetëve të Vetëvendosjes ka përfundu me deshminë e drejtorit të mjekësisë ligjore, Arsim Gerxhaliu, lidhun me ekspertizën mjeko-ligjore ndaj deputetit Bekim...
bekimhaxhiuu

Për rrahjen e deputetëve merret vendimi

Gjykata Themelore e Prishtinës pritet që sot të shpallë vendimin e saj në lidhje me nji përleshje që kishte ndodh në mes të deputetit...