E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: Bekim Haxhiu

Bekim Haxhiu ‘godet’ Shpend Ahmetin për Stadiumin Nacional

Projekti për ndërtimin e stadiumit nacional të Kosovës asht ende vetëm në letër. Por, për vendin se ku duhet me u ndërtue, ka nisë...

Haxhiu: Albin Kurti duket se e ka ndryshue kauzën politike

Seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj- Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli,...

Haxhiu “godet” fort VV’n dhe LDK’n

Mbas deklarimeve të Glauk Konjufcës në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ku e kualifikoi Qeverinë Haradinaj me terma mjekësorë, ka ardhë edhe...

Ndalja e pagës së deputetit – Qe çka propozon Bekim Haxhiu

Në kohën kur vendi ka nisë të futet në krizë buxhetore si rezultat i moskrijimit të institucioneve të reja mbas mbajtjes së zgjedhjeve të...

Bekim Haxhiu: Frashër Krasniqi e ka vendin në burg bashkë me...

Deputeti i PDK, Bekim Haxhiu, e ka quejt paramilitar të Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqin, i cili pardje akuzoi randë komandantët e UÇK's. Haxhiu thotë se...

Haxhiu: Kurti po shpreson kot, Qeverinë e ban PAN’i

Anëtari i PDK's, Bekim Haxhiu, në nji intervistë për KosovaPress asht i bindun se Qeverinë e re ka me formue koalicioni PAN që ai e...
video

Haxhiu: Albin Kurti sot me krejt qenien asht mundue me prishë...

Kërkesa e Serbisë për ekstradim të Haradinajt asht shpallje lufte, andaj në rast t'ekstradimit Qeveria duhet me shpallë gjendje gatishmenie.   Bekim Haxhiu, deputet i PDK's,...

‘Kamishi’ e ban nji gjest të madh, kujna ja jep rrogën...

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu i njohun si Kamishi ka ba të ditun se ka me dhanë rrogën dhe...

Çka thotë Vokrri për dy dorëheqjet e sotme në FFK

Lideri i Federatës së Futbollit, Fadil Vokrri ka deklarue përmes konferencës së mbajtun sot në “Emerald Hotel”, se dy kolegët e tij kërkuen dorëheqje...

Dy dorëheqje në Federatën e Futbollit të Kosovës

Bekim Haxhiu dhe Murat Hoxha kanë dhanë dorëheqje nga postet e tyne në Federatën e Futbollitë të Kosovës. Zëri merr vesh se kjo dorëheqje vjen...