E martë, 21 Nëntor 2017

Tema: Bekim Haxhiu

video

Haxhiu: Presim nga partneri i koalicionit me riformatizue Ministrine e Shendetesise...

Edhe nese tensionohet situata gjate riformatizimit jemi te gatshem me shkue ne zgjedhje, ne te gjitha somdazhet jemi te paret.   Bekim Haxhiu, deputet i PDK's ka...

Edhe Bekim Haxhiu reagon ndaj babës së Granit Xhakës. Ka edhe...

Nënkryetari i FFK’s, Bekim Haxhiu ka demantue baben e Granit Xhakës, Ragipin, i cili ka thanë se ka kërkue nga FFK që të bisedojë...
video

Haxhiu: Zv/kryeministrin ka me vendos Kryesia e PDK

"Prej zyres se partise duhet me u emnue ministrat. Arben Gashi i ka pase qendrimet e tij, e kjo asht normale, por kjo nuk...

Bekim Haxhiu thotë se vendimi i Gjykatës Themelore asht jo i...

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi dhe Visar Ymeri janë shpall të pafajshëm sot nga Gjykata Themelore në Prishtinë, derisa Besart Bujupi u shpall...
aktgjykimi

Kjo asht data kur shpallet aktgjykimi për rrahjen e deputetëve

Seanca gjyqësore ndaj deputetëve të Vetëvendosjes ka përfundu me deshminë e drejtorit të mjekësisë ligjore, Arsim Gerxhaliu, lidhun me ekspertizën mjeko-ligjore ndaj deputetit Bekim...
bekimhaxhiuu

Për rrahjen e deputetëve merret vendimi

Gjykata Themelore e Prishtinës pritet që sot të shpallë vendimin e saj në lidhje me nji përleshje që kishte ndodh në mes të deputetit...

Kamishi para gjykatësit: Deshën të me vrasin!

Para prokurores Shenjan Berisha dhe gjyqtarit Vesel Ismaili, ka dhanë rrëfimin e tij deputeti Bekim Haxhiu, se si ka ndodh e gjithë ngjarja me...