E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: Belgjika

Haradinaj: Kosova për zhvillim të marrëdhanieve të ngushta me Belgjikën (foto)

Kryeministri vendit, Ramush Haradinaj ka qenë i pranishëm në organizimin e Ambasadës së Belgjikës në Prishtinë për nder të Ditës së Mbretit. Me këtë rast,...

Qe në cilin shtet ndodhet ish presidenti katalonas, Carles Puigdemont

Presidenti i shkarkuem katalonas, Carles Puigdemont, ndodhet ne Belgjikë thote nji avokat, i punesuem prej tij. Avokati Paul Bekaert thote se ai nuk asht mshef,...

Mbasi shpalli pamvarësinë, ky asht vendi ku po lyp azil lideri...

Lideri i rrxuem i Katalonisë, Carles Puigdemont, asht largue nga Spanja dhe ka udhëtue për në Bruksel, njoftojnë zyrtarët e Qeverisë spanjolle. Puigdemont asht tue...

Zbulohet nji vatër e gripit të pulave shumë infektive në Belgjikë

Nji zonë mbrojtjeje u kriju perreth nji vatre të prekun nga gripi i pulave me patogjenicitet të naltë H5N3, e detektueme në komunën Brillon,...

Belgjika me nji lajm të keq për emigrantët

Në çerekun e parë të këtij viti, 487 imigrantë ilegalë, të cilët jetonin në Belgjikë janë kthye mbrapa me aeroplanë në vendlindjet e tyne. Këto...

Kosova apo Belgjika? Kjo asht e ardhmja përfundimtare e Januzaj

Robert Martinez i ka hapë derën e rikthimit në kombëtaren e Belgjikës, Adnan Januzajt. Trajneri i Belgjikës në nji intervistë për televizionin ‘Sky Sport’ ka...

E bujshme, Januzaj braktis Belgjikën për Kosovën? (foto)

Ylli i Manchester Unitedit i huazuem te Sunderland, Adnan Januzaj, prej kohësh nuk asht tubue ma nga kombëtarja e Belgjikës. Ai tashma ka mundësi me luejtë...

Mirror: Qe qysh e kontrollojnë shqiptarët trafikun e kokainës n’Belgjikë! (foto)

Mafia shqiptare kontrollon portin Antwerp, në Belgjikë. Britanikja Mirror shkruen se “kryeqyteti i Kokainës n'Europë”  përdoret nga shqiptarët për me dërgue nji nga landët narkotike...

Tash Kosova ka marrëveshje për transferimin e të burgosunve me Belgjikën

Ministrja Dhurata Hoxha, ka qendrue në Belgjikë, me ftesë të homologut të saj, Koen Geens, Ministër i Drejtësisë së Belgjikës. Gjatë takimit me homologun e...

Januzaj flet për t’ardhmen e tij. Keni me u befasue me...

Kosova apo Belgjika, për herë të parë, Adnan Januzaj, flet për vendimin e tij, dhe këtë e ban për mediat belge. Ai shpreh synimin e...