E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: bilanci

Bilanci i tërmetit në Meksikë: 237 viktima dhe 1900 të lënduem

Prioriteti në Meksikën e goditun të Martën nga nji tërmet i magnitudës 7,1 tash asht shpëtimi i jetëve. Presidenti Enrique Pena Nieto u zotue për...

Kosova shënon bilanc tregtar pozitiv, vjet eksportoi 1 miliard euro shërbime

Kosova ka shënue bilanc pozitiv tregtar simbas “Raportit për Tregtinë në Shërbime - Bilanci Tregtar 2016,” që asht hartue nga Agjencia e Statistikave të...

Kosova përballet me bilanc tejet negativ tregtar. Kjo asht arsyeja

Kosova përballet me bilanc tejet negativ tregtar, për shkak të kapaciteteve të kufizueme të prodhuesve në Kosovë, por edhe për shkak të barrierave të...

Bilanci i akcionit, 5 t’arrestuem, 200 mijë euro mallna të kontrabandueme!

Policia e Kosovës dhe Dogana e Kosovës sot gjatë nji akcioni të filluem n'orët e hershme të mëngjesit kanë arrestue pesë (5) persona nën...