E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: bisedimet ne Bruksel

Bisedimet me Serbinë vazhdojnë në Fror

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka deklarue se dialogu ne mes Kosovës dhe Serbisë ka me u zhvillue me takime ma të shpeshta, dhe simbas...

Çka thotë Kocijancic për përfshimjen e Trepçës në bisedimet Kosovë-Serbi?

Zadhanësja e Komisionit Europian, Maja Kocijancic, ka thanë se asht e domosdoshme që Beogradi dhe Prishtina me ra dakord që çashtja e “Trepçës” të vnohet në...
Mitrovica e Veriut

Bisedimet Kosovë-Serbi, sot diskutohet për Mitrovicën

Sot përfundon raundi tre-ditore i dialogut Kosovë- Serbi me ndërmjetësim të BE's. Temë diskutimi për ditën e sotme në dialogu teknik mes Kosovës dhe Serbisë...
video

Kosova nuk e merr kodin 383!

Kosova nuk e merr kodin 383!

A ka me u diskutue për kodin telefonik në dialogun Kosovë-Serbi?

Kodi telefonik për Kosovën, por edhe krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe janë paralajmërue se kanë me qenë temat e raundit të...
kodiii

Sot, bisedimet në Bruksel, folet edhe për kodin telefonik

Sot në Bruksel vazhdon raundi i ri i bisedimeve të thirruna nga Bashkimi Europian me qëllim që të zhbllokohet procesi i zbatimit të marrëveshjeve...

Tahiri, megjithatë n’Bruksel, për bisedime me Serbinë: Qe çka ka me...

Ministrja për dialog Edita Tahiri, ka udhëtue sot për Bruksel për me marrë pjesë në raundin e ri të bisedimeve të thirrun nga Bashkimi...

Beogradi thotë se me 26 e 27 Maj vazhdojne bisedimet në...

Beogradi ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi në Bruksel, në nivel ekspertësh. Si raportojnë mediat e atjeshme, Marko Djuric, drejtor i Zyrës për Kosovën në...