E diel, 21 Janar 2018

Tema: Blerand Stavileci

Stavileci tregon çka ka me ba PDK’ja në Prizren

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci, ka thanë se për shkak të manipulimeve në zgjedhjet e 19 Nandorit, PDK ka...
blerand stavileci

Stavileci konfirmon: PDK me numrin ma të madh të asamblistëve në...

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci, ka konfirmue sot se, me 216 asamblistë, mbas zgjedhjeve lokale të 22 Tetorit, ky...
blerand stavileci

Blerand Stavileci nis punën në postin e ri

Ish ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci, ka me qenë shef i kabinetit të kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli. Ai ka thanë se tashma ka...

Blerand Stavileci flet për herë të parë mbas sulmit ndaj grues...

Grueja e ministrit në detyrë nga radhët e PDK's, Blerand Stavilecit, asht sulmue fizikisht nga dy persona ende të panjoftun, të Hanën në lagjen...

Policia: Kështu e rrehën në kerr gruen e Blerand Stavilecit

Dy persona ende të panjoftun kanë sulmue fizikisht gjatë mbasdites së djeshme Vitore Metaj-Stavilecin, gruen e ministrit në largim, Blerand Stavileci. Policia ende nuk ka...

Ambasadori britanik tmerrohet nga sulmi fizik ndaj grues së Stavilecit

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka reague ndaj sulmit fizik që asht krye dje ndaj Vitore Stavilecit, bashkëshortja e ministrit...
PDK

Zgjedhjet lokale, PDK paralajmëron këtë befasi

Deri tash asnjana nga partitë politike në Kosovë nuk ka dalë me listë përfundimtare për kandidatë për kryetarë të komunave, përveç se ka pase...

Stavileci sërish “godet” VV’n

Blerand Stavileci nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka thanë se Lëvizja Vetëvendosje po vazhdon t’i shmanget llogaridhanies publike për siç u shpreh ai,...

Vazhdojnë akuzat, Stavileci: VV, me gjak dhe mbi gjak synon me...

Replikat mes zyrtarëve të PDK’s e Vetëvendosjes po vazhdojnë ende, me Blerand Stavilecin e PDK’s që ka radhite disa akuza ndaj anëtarit të VV’s,...
blerand stavileci

Stavileci me fjalë të randa për Molliqajn: Shtimja po të pret

Blerand Stavileci i PDK e ka quejt Dardan Molliqajn e Vetëvendosjes skizofren dhe njeri që iu ka pri bandave kriminale për m'i kallë e...