E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: bllokimi

Twitter, shuplakë mediave shtetnore ruse

Twitter ka ndalue reklamat nga llogaritë e mediave shtetnore ruse, Russian Today (RT) dhe Sputnik, tue citue agjencinë e inteligjencës së SHBA've, se këto...

Këto janë masat speciale ndaj Tahirit në Shqipni

Prej dje Saimir Tahirit i asht bllokue pasaporta për shkak të hetimeve mbi bandën e Habilajve dhe dyshimet për përfshimjen e tij në trafikun...

Kështu ka ra borë në Dragash, atje ka probleme në qarkullim...

Sot që nga orët e hershme të mëngjesit ka fillue me ra bora e parë në gjithë Kosovën. Të pa përgadituna i ka zënë organet...

Qysh Spanja po ja ndalon shpalljen e pamvarësisë Catalonia’s

Gjykata Kushtetuese e Spanjës e ka suspendue sot seancën e Parlamentit të Catalonia's e caktueme për të Hanën, me qëllim që me parandalue shpalljen...

Referendumi në Catalonia, policia bllokon kutitë e votimit

Forcat  policore po ju binden nji urdhni të prokurorëve për me parandalue votimin e Catalonia's  për pamvarësi. Spanja po dërgon mija policë shtesë në rajon. Rreth...

LDK vjen me nji paralajmërim për buxhetin në Kuvend!

Ish-ministri i Financave, Avdulla Hoti ka reague ndaj vendimit të Qeverisë së Kosovës për zvogëlim të buxhetit në procesin e rishikimit të tij. Hoti ka...

Bashkëmoshatarët e Aulon Zekës bllokojnë udhëkryqin të Pallati i Rinisë (video)

Nxanës të shkollave të mesme edhe sot janë tue vazhdue protestën mbas vrasjes së të riut Aulon Zeka. Dheta nxanës kanë bllokue udhëkryqin afër Pallatit...

Nxanësit bllokojnë rrugën ‘Agim Ramadani’, duen drejtësi për Aulon Zekën (video)

N'orët e mbasdites së sotme ka fillue të mbahet nji protestë nëpër rrugët e Prishtinës nga nxanës të shkollave të mesme për vrasjen e...

Asnji autobus sot nuk u nis nga Prishtina, kjo asht arsyeja!

Sot asht bllokue qarkullimi i autobusëve nga Prishtina për në linjat tjera jashtë kryeqytetit. Kjo ka ndodh mbasi pronarët e autobusëve që kanë linja përreth...

Libia bllokon nji anije me 8 shqiptarë

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme e Shqipnisë deklaroi të Diellën se, “po e ndjek instensivisht situatën e krijueme mbas bllokimit të nji...