E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: bob dylan

Leicester Mercury

Gitarja e Bob Dylan shitet me çmim që s’jau merr mendja...

Gitarja e kangëtarit Bob Dylan, njiherit edhe nobelist i letërsisë asht shitë nëpërmjet nji ankandi, shkruen KultPlus. Këtë gitarë kangëtari i famshëm e ka përdorë...

Nobelisti Bob Dylan akuzohet për plagjiaturë

Nji shkrimtare akuzon legjendën e muzikës rockut, Bob Dylan, për plagjiaturë, në fjalimin e tij të pranimit të çmimit Nobel për Letërsinë, për pjesë...

Bob Dylan ma n’fund e pranoi çmimin Nobel për letërsi

Kangetari dhe tekstshkruesi Bob Dylan ma n'fund e ka pranue çmimin Nobel per letersi. Prezentimi erdhi 5 muej mbasi Dylan ishte shpallë fitues dhe 3...

Bob Dylan bindet ma n’fund për pranimin e Çmimit Nobel

Bob Dylan ka vendos me pranue ma në fund Çmimin Nobel për Letërsi në Stokholm këtë fundjavë. Kangëtari amerikane u shpërbly me çmimin prestigjioz në...

Banket-fjala e Bob Dylan dergue Akademise suedeze

Bob Dylan Mirëmbrëma të gjithëve! U përcjell për shëndetjet e mia më të ngrohta anëtarëve të Akademisë suedeze si dhe gjithë të ftuarve të tjerë...

Bob Dylan e refuzon edhe Obama’n!

Barack Obama ka mirëprit në Shtëpinë e Bardhë Duncan Haldane dhe J. Michael Kosterlitz- laureatët e Nobelit në Fizikë, Oliver Hart i cili fitoi...

Bob Dylan merr vendim të habitshëm për Çmimin Oscar!

KAngëtari dhe tekstshkruesi, Bob Dylan, nuk ka me shkue në Stockholm në Dhetor për me marrë personalisht Çmimin Nobel për letërsi, që e fitoi këtë...
161013121419-01-bob-dylan-nobel-prize-restricted-large-169

Bob Dylan dhe gjenerata e jonë

Ylber Vokshi   Një kthim në kohën e viteve gjashtëdhjetë kur idoli i të gjithë të rinjve në botën progresive pa dyshim ishte poeti i ri,...

Faqja e Bob Dylan e ‘njeh’ Çmimin Nobel vetëm 5 ditë...

Shume asht komentue heshtja e Bob Dylan, fituesit te Nobelit per Letersi. Disa e kane cilesue heshtjen e tij si droje, disa te tjere si...

Bob Dylan nuk po e hap telefonin, a po e injoron...

Kur u shpall javën e shkueme se Bob Dylan ka fitue çmimin Nobel për Letërsi, u provokuen nji valë diskutimesh online. A duhej ta fitonte...