E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: boris johnson

Shefi i diplomacië britanike: Rusia po ban probleme në Ballkanin Perendimor

Takimi i ministrave të Jashtëm në Bruksel po përcillet me tone të ashpra ndaj Rusisë. Sekretari Amerikan i Shtetit Rex Tillerson ka thanë se...

Ministri i jashtëm britanik e ‘godet’ randë Rusinë

Sekretari i Jashtëm britanik, Boris Johnson, ka thanë se egzistojnë "mjaft prova" që vërtetojnë se Rusia asht e aftë me ndërhy në politikën britanike me...

Johnson nuk asht ma amerikan

Ministri i Jashtëm britanik, Boris Johnson ka hek dorë nga shtetësia e tij amerikane, ban të ditun përmes nji dokumenti, Departamenti amerikan i Thesarit. Ish...

Deklaratë e fortë e Boris Johnson për Bashar al- Assad

Sekretari britanik i Punëve të Jashtme, Boris Johnson, ka deklarue se regjimi i Bashar al- Assadit asht përgjegjës për shumë vrasje në Siri dhe...

Johnson, akuza të forta ndaj Arabisë Saudite

Boris Johnson ka akuzue aleatin e shtetit të tij, Arabinë Saudite, se asht angazhue në "luftat" në Lindjen e Mesme. Gazeta Guardian ka publikue pamjet...

Johnson e len intervistën, mbasi i bahet kjo pyetje

Shefi i diplomacisë britanike Boris Johnson ka lshue nji intervistë televizive, e cila po shkonte direkt, mbasiqë gazetari e ka pyetë 'kush asht president i Koresë...
boris-johnson-008

Britania po e len BE, por jo Europën

Boris Johnson   Vizita ime e parë në Ballkan, si Sekretar i Punëve të Jashtme, vjen në një moment veçanërisht prekës. Të jesh në këtë cep...

Presidenti takon ministrin britanik Johnson, merr përkrahje për integrim në BE

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka zhvillue nji takim bilateral me Ministrin e Punëve të Jashtme të Britanisë, Boris Johnson. Presidenti Thaçi...

Kryetari i Kuvendit, Veseli, priti ministrin britanik Boris Johnson

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot ministrin e Punëve të Jashtme dhe të Komonuellthit të Mbretnisë së Bashkueme, njiherit...