E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: brukseli

Rama e Basha ja msyejnë drejt Brukselit, kjo asht arsyeja

Ende pa u qetësue mirë situata e përmbytjeve në jug të Shqipnisë, Kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës, Lulzim Basha janë largue nga...

E zbulon Haradinaj: Kjo asht ajo krejt çka ndodhi në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folë për atë që ndodhi gjatë vizitës së tij në Bruksel, kur u raportue që Përfaqësuesja e Jashtme...

Mesazhet e Haradinajt, lexoni të plotë fjalimin e tij para Hahn...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj gjatë ditës së djeshme ka marrë pjesë në takimin e Këshilllit të Stabilizim Asocimit ndërmjet Kosovës dhe BE's. Gjatë vizitës...
Ramush Haradinaj

Haradinaj kallxon në detaje se çka asht diskutue në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka tregue në nji konferencë për media se çka u diskutue në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit. “Ju kërkojmë...

Haradinaj për detajet nga Brukseli, mban nji konferencë për media

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj mbas takimit të Këshillit të Stabilizim Asociimit, të mbajtun të Premten në Bruksel do të mbajë nji konferencë për...

A rrezikohet arrestimi i Kryeministrit, flet Burim Ramadani

Agjencia e lajmeve Reuters raportoi dje (e Ejte), se zyrtarët perëndimorë në Prishtinë, ashtu si edhe ata lokalë, druejnë se Kryeministri Ramush Haradinaj mundet...

Kjo asht thirrja e fundit e Puigdemont për katalonasit

Lideri i shkarkuem i Katalonisë, Carles Puigdemont u ka ba thirrje politikanëve rajonal, që në zgjedhjet e 21 Dhetorit me vazhdue me përpjekjet për...

Ky asht zotimi i Thaçit për çashtjen e të pagjetunve në...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në nji takim me përfaqësuesit e shoqatave të familjeve të personave të pagjetun nga komuniteti shqiptar dhe serb, Bajram...

E zbulon lideri katalanas: Kjo asht arsyeja pse ika nga Katalonia!

Presidenti i Katalonisë, Carles Puigdemont, ka saktësue ditën e sotme se nuk ndodhet në Belgjikë për me kërkue azil politik. Ai asht shfaq fillimisht në Bruksel...