E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: bulliqi

shpejtim bulliqi

Bulliqi tregon sa asht pague si shef i Komisionit Shtetnor

Kryetari i Komisionit për Shejimin e Vijës Kufitare, Shpejtim Bulliqi, ka mohue se asht pague me mija euro për punën e tij si shef i...

Mustafa i ‘godet’ fort më këtë deklaratë Haradinajn e Bulliqin!

Ish-Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thanë se Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk mundet me votue të gjetuna të caktueme për kufinin të cilat...
Armend Zemaj

Zemaj i ashpër me Bulliqin e Isufin: Asgja të re nuk...

Deputeti i LDK's, Armend Zemaj, ka qenë i ashpër me anëtarët e komisionit për demaskimin e kufinit me Malin e Zi që i caktoi...
shpejtim bulliqi

Flet Bulliqi: Qe kur kam me raportue para Haradinajt

Komisioni për Integrime Europiane gjatë javës së kalueme kanë thanë se mbrenda kësaj jave kanë me kërkue nga Komisioni Shtetnor për Shënimin e Vijës...

Flet Bulliqi: Qe kur përfundon matja e vijës kufitare me Malin...

Ndonëse, demarkacioni asht ba problemi kyç që Kosovës nuk po i liberalizohen vizat, Komisioni Shtetnor për Shënimin e vijës kufitare mes Kosovës dhe Malit...

Flet Bulliqi: Kemi gjetë shumë parregullsi lidhun me Demarkacionin (foto)

Komisioni Shtetnor për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufinit Shtetnor, ka marrë kompetenca shtesë dhe po i shqyrton dokumentet dhe faktet ekzistuese në lidhje me...

Flet Bulliqi: Kjo asht ajo çka ka me ba Komisioni i...

Shpejtim Bulliqi ishte deputeti ma i zhurmshëm në legjislaturën e kalueme në Kuvendin e Kosovës rreth çashtjen së demarkacionit, gja që LDK e penalizoj...

Flet Bulliqi, çka thotë për formimin e komisionit të ri

Shpejtim Bulliqi ishte dikur kundërshtuari ma i madh i versionit aktual të demarkacionit që e kishte sjell komisioni për shënimin e vijës kufitare me...

Flet Bulliqi, çka thotë për propozimin e Haradinajt!

Ish-deputeti i LDK's, Shpejtim Bulliqi asht propozue nga Kryeministri Haradinaj me qenë në krye të Komisionit për Demarkacion. Vet Bulliqi në nji prononcim për lajmi.net...

Haradinaj shkarkon Komisionin për Demarkacion, cakton Bulliqin kryesues të ri

Kryeministri i ri i vendit, Ramush Haradinaj, në ditën e parë të punës si shef i egzekutivit ka shkarkue Murat Mehen dhe Komisionin Shtetnor...