E diel, 21 Janar 2018

Tema: burgu

Aktivistët e VV’s çojnë letër nga burgu, qe çka thojnë për...

Dy aktivistët e Vetëvendosjes, Atdhe Arifi dhe Egzon Haliti, të cilët ndodhen në burg të akuzuem për sulm ndaj Kuvendit të Kosovës, kanë çue...

Albin Kurti del nga burgu dhe flet për Molliqajn dhe problemet...

Albin Kurti, të Shtunën asht lirue nga burgu, dhe me këtë rast menjiherë ka fol për problemet në këtë parti. Ai në nji prononcim për...

Ky deputet e jep lajmin, lirohen nga burgu vllaznit Ramadani dhe...

Deputeti Milaim Zeka thotë se vllaznit Ramadani dhe Arben Kiçina do të lirohen nga burgu, kjo mbasi Presidenti Hashim Thaçi do t’i falë ata. Vllaznit...

Ky asht ish-deputeti i PDK’s që po kërkon lirimin e Albin...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, njiherësh komandant në luftën e UÇK's, Rrustem Mustafa ka kërkue lirimin e deputetit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, të...

Hyni mbrenda burgut luksoz të xhihadistëve n’Arabinë Saudite (foto)

Në Arabinë Saudite asht ndërtue nji burg shumë i veçantë për xhihadistët, që ka për qëllim xhihadistët e dënuem m'u trajtue në mënyrë që...

Mbrenda burgut të Lipjanit, kështu asht jeta aty (video)

Në Qendrën Korrektuese në Lipjan, aktualisht vuejnë denimin, 40 gra dhe 30 persona të moshës minore. Ata flasin për kushtet në burg dhe për pendimin...

Mbrenda burgut ma famëkeq në Rusi (foto)

Burgjet ruse janë shumë të vështira, por ka nji që asht edhe ma i vështirë se pjesa tjetër. I quejtun “Black Dolphin”, ky burg i...

Të pafajshmit e Kumanovës dalin nga burgu tue ba shqiponjën me...

Që nga mëngjesi, familjarët e Besnik Ajdinit, Besnik Bajramit dhe Fazli Osmanit kanë pritë para burgut të Shutkës daljen e familjarëve të tyne. Gjykata Penale...

Shihni ku e kanë katandisë princin miliarder i cili ma herët...

Lajmi për arrestimin e 11 princave, ministrave dhe biznismenëve në Arabinë Saudite ka shkaktue nji tërmet jo vetëm në këtë vend. Fotot e maposhtme tregojnë...

Rreshteri amerikan i pshton në këtë mënyrë burgut të përjetshëm

Nji gjyq ushtarak ka vendos se Rreshteri i ushtrisë amerikane, Bowe Bergdahl, nuk duhet m'u burgos për akuzat se ka rrezikue bashkëluftarët tue u...