E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: Canada

Thaçi: Canada pranë Kosovës në rrugën e saj integruese!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ishte për vizitë në Canada, asht takue me homologun e tij kanadez, David Johnston, me të cilin...

Thaçi me shqiptarët e Canadasë, shpërndanë abetaren shqipe!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi asht shpreh i nderuem për pjesëmarrje në pritjen e organizueme nga shoqatat e komunitetit shqiptar nga rajoni i Torontos...
video

Kqyreni përleshjen për nji vend parkimi, nuk asht në Kosovë!

Përleshjet për nji vend parkimi janë të shpeshta dhe ndodhin thuejse në tanë botën. Rasti ma i fundit vjen në Canada, ku ngjarja ka...
video

Gjendje emergjente n’Alberta, Kanada! Zjarri shkatërron pjesën ma të madhe të...

  Gjendje emergjente asht shpalle ne province Alberta ne Kanade mbasi zjarri kishte shty 88 mije banoret me ike nga qyteti Fort McMurray. Qeveria federale dhe...