E hënë, 25 Shtator 2017

Tema: ceremonia

Putinin s’e ndalë as shiu, kur kryen ceremoni shtetnore! (video)

Për mediat ruse dita kur Vladimir Putin vendosi nji kunorë në varret e viktimave të Luftës së Dytë Botnore pranë Kremlinit ishte e paharrueshme. Mes...

Pritje ceremoniale për Presidentin Nishani (video)

Presidenti i Republikës së Shqipnisë po qëndron në Kosovë me ftesë të Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Ma poshtë shiheni live pritjen ceremoniale të Presidentit...

Amerika n’duert e Donald Trump (video)

Donald Trump asht betue si President i 45’t i Shteteve të Bashkueme t'Amerikës, në nji ceremoni në Capitol Hill/Washington DC, tue i dhanë kështu...

LIVE: Ceremonia e inaugurimit. Trump niset drejt Shpisë së ...

Para pak çastesh ka fillue ceremonia e inaugurimit të Presidentit të ri të SHBA've, Donald Trump. Ceremonia ka fillue me koncertin që mbahet në kuadër...

Inaugurimi i Donald Trump si president: Këta janë artistat që refuzuen...

Kur kane mbete vec edhe nji muej nga dita kur Donald Trump ka me u inaugurue si President i ri i Amerikes, doket se...

Fidel Castro varroset në ceremoni private

Hini i Fidel Castros asht varrosë sot në nji ceremoni private në varrezat “Santa Ifigenia” në qytetin lindor, Santiago. Lajmi asht ba i ditun në website'n...

Varrimi i Fidel Castro’s: Qe cilët lidera botnorë kanë me marrë...

Fidel Castro ishte figurë e politikave ndërkombëtare për ma shumë se 50 vjet. Por, mënyra se si e ka udhëheqë Cuba'n e ndau opinionin, dhe...
hillary clinton

Hillary Clinton detyrohet me braktise ceremonin e 11 Shtatorit, qe pse!

Kandidatja demokrate per presidente te SHBA's Hillary Clinton asht detyrue me braktise ceremonine e perkujtimit per 15-vjetorin e sulmeve te Kullave binjake ne SHBA. Ajo...

15-vjetori i 11 Shtatorit, ndiqeni live ceremoninë në New York

Gjithsej 3 mijë njerëz u vranë dhe qinda të tjerë u plagosën nga sulmi që ndodhi drejtë Kullave Binjake më 11 Shtator të vitit...