E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: Chelsea

Dridhet Barcelona, gazeta AS zbulon kundershtarin e tutshem ne Champions League...

Mbas fitores ndaj Sportingut, Barcelona siguroi vendin e parë në Grupin D të Champions Leagues. Por, Messi me shokë prapë po rrezikojnë që të përballen...

Pregadituni, sot n’Angli luhen dy super ndeshje

Ne Premier League angleze sot asht dite e madhe per futbollin. Ne program jane dy ndeshje tejet interesante, shkruen Rrokum.TV Ne oren 15:15, Manchester City e...
Champions League

Champions League vjen sonte me nji super ndeshje (foto)

Gara ma prestigjioze e futbollit europian, Champions League, rikthehet sonte me ndeshjet e saj. Pa dyshim, ndeshja kryesore asht ajo ndermjet Romes dhe Chelsea, shkruen...
Champions League

Përballje e nxehtë sonte në Champions League (foto)

Edhe sonte zhvillohen ndeshjet e gares ma prestigjioze ne futbollin europian, Champions League. Pa dyshim, loja ma e nxehte asht ajo ndermjet Chelsea dhe Roma,...

Pregadituni: Sonte na presin dy lojë të nxehta në Champions League...

Edhe sonte Champions League vazhdon me ndeshjet e xhiros se dyte. Pa dyshim, krejt vemendja ka me qene te dueli PSG-Bayern Munchen, transmeton Rrokum.TV Por, ndeshje...

Merr fund dilema, Diego Costa del në këtë ekip (foto)

Chelsea dhe Atletico Madrid kanë arritë marrëveshjen për transferimin e sulmuesit, Diego Costa. E përditshmja sportive, “Marca”, raporton se Costa sezonin e ardhshëm ka me...

Sot luhet nji ndeshje e madhe n’Angli

Premier League e Anglise vjen sot me nji ndeshje shume te forte. Ne 14:30, kampioni aktual. Chelsea, e pret ekipin e Arsenal'it, në derbin e...

Nji lum ndeshjesh interesante luhen sot

Dita e sotme ka ne program shume ndeshje interesante nga kampionate te ndryshme europiane. Prej sot fillojne krejt ligat e Europes, shkruen Rrokum.TV Ne Itali, ne...

A e dini se sot luhet nji super ndeshje

Arsenal dhe Chelsea takohen ne kuader te Superkupes se Anglise, e njoftun si FA Community Shield. Takimi luhet ne oren 15:00, shkruen Rrokum.TV Kjo super ndeshje...

Tashma zyrtare: Morata bahet me ekip të ri (foto)

Chelsea ka njoftue se ka arritë marrëveshje me Real Madrid për sulmuesin, Alvaro Morata.