E martë, 21 Nëntor 2017

Tema: CIA

CIA mobilizon Ballkanin kundër Serbisë, takim sekret në Podgoricë

Shërbimi inteligjent amerikan, CIA, duket se ka nisë nji bashkëpunim me shërbimet simotra në Ballkanin Perendimor. Në këtë bashkëpunim asht përjashtue vetëm Serbia. Thuhet se...

CIA mobilizon Ballkanin kundër Serbisë dhe Rusisë (video)

Shërbimi inteligjent amerikan, CIA, duket se ka nis nji bashkëpunim me shërbimet simotra në Ballkanin Perëndimor. Në këtë bashkëpunim asht përjashtue vetëm Serbia. Thuhet se në...

Assange vjen me nji deklaratë befasuese për sulmin në Manhattan!

Sulmi në Manhattan nuk do të kishte ndodh nëse CIA ‘kishte shpenzue ma pak kohë’ tue armatos terroristët, ka thanë Assange. Themeluesi i WikiLeaks, Julian...

Raporti i tutshëm: Korea mundet m’i vra 90 % të amerikanëve!

Nji sulm me Impuls Elektromagnetik (EMP) nga Korea e Veriut ndoshta mundet me i eleminue 90 përqind të popullsisë së SHBA, simbas nji raporti...

Paralajmëron CIA: Korea asht gati me goditë Amerikën!

Drejtori i CIA's, Mike Pompeo, tha se Korea e Veriut, mbrenda disa muejsh, mundet me qenë në gjendje me goditë Shtetet e Bashkueme me...

Trump po emnon Sekretar të Shtetit drejtorin e CIA’s?

Presidenti i SHBA've Donald Trump mundet me emnue në pozitën e Sekretarit të shtetit Mike Pompeo’n, drejtorin aktual të CIA’s, në rast se Rex...

CIA kundër Trumpit: Kim Jong-un nuk asht i çmendun (video)

Kim Jong-un, simbas CIA's, nuk asht aspak i çmendun, pamvarësisht provokimeve të vazhdueshme dhe gadishmënisë për m'u angazhue në retorika të nxeta që bajnë...

Presidenti Thaçi takon drejtorin e CIA Pompeo

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, u prit në takim të veçantë nga drejtori i CIA, Mike Pompeo. Temë kryesore e këtij takimi...

CIA: Si ishte i organizuem Sigurimi i Shtetit n’Shqipni me 10...

CIA ka dhanë detaje se si ishte i organizuem shpjiunazhi n'Shqipni më 1950. Përmes disa dokumenteve të deklasifikueme, amerikanët bajnë nji panoramë të të...

Wikileaks zbulon dokumentet: Qe qysh CIA përgjonte agjencitë tjera

Disa dokumente të publikueme nga Wikileaks zbuluen nji projekt sekret të CIA, i cili daton nga 2009'ta dhe kishte përgjue dheta agjenci. Programi i quejtun...