E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: civilet

28 civilë të vdekun nga sulmet ajrore n’Siri

Ma s'paku 28 civilë kanë mbet të vramë mbas sulmeve ajrore në veriperëndim të Sirisë. Sulmi ka ndodh në vendin e planifikuem për zonë të...

Vjen lajm i mirë, 20 mijë persona janë evakuue prej Aleppo’s!...

Dikun 20.000 persona janë evakuue nga lindja e Aleppo's deri tash, derisa përpjekjet për me u evakuue sa ma shumë persona po vazhdojnë, njofton...

Erdogan i vendosun: Turqia ka me ba gjithçka me pshtue qoftë...

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në profilin e tij në Twitter theksoi se armëpushimi dhe evakuimi nga Aleppo asht shpresa e...

Lajm i mirë, po mbushen autobusët, civilët po ikin prej Aleppo’s...

Mija civilë të pafajshëm janë tue u futë nëpër autobusë për me ikë nga lufta n'Aleppo. Armëpushimi asht tue u zbatue në ditën e sotme...

Egeland: Ka fillue evakuimi n’Aleppo, por ka incidente!

Këshilltari i OKB's për çashtje humanitare, Jan Egeland ka thënë sot se ai asht optimist për evakuimin e mija civilëve nga Aleppo lindore, ndonëse...

Vjen nji lajm i mirë, nisin përgaditjet për evakuim n’Aleppo!

Raportohet se janë ndalue luftimet në qytetin sirian, Alepo mbasi palët ndërluftuese në Siri janë pajtue për nji armëpushim të ri për me mundësue...

Lajm i mirë, merr fund beteja për Aleppo’n

Beteja për Aleppon tashma ka përfunduae. Rebelët sirianë pranuen me u largue nga qyteti i kthyem në zemrën e dramës së konfliktit, çka nënkupton dhe...

82 civilëve shqiptarë dyshohet se u janë heqë organet nga forcat...

Gjatë luftës së fundit në Kosovë, në mesin e viktimave civile që janë gjetë në varrezat e masive në Serbi, janë ngritë dyshime serioze...

Beteja për Mosulin: ISIS po i përdorë civilët si mburojë

SHBA'të kanë akuzue militantët e ISIS se janë tue përdor civilë si mburojë nga forcat irakiane. Besohet se rreth 700 mijë njerëz kanë mbetë në qytet, ku...
video

Pamje të randa: Momentet kur tanket gjuejnë mbi civilët në Turqi!

Video të ndryshme të filmueme nga kamerat e sigurisë nga kande të ndryshme, kallxojnë ma së miri për tmerrin që kishte ndodhë në urën...