E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: çmimi

KEK

Nji lajm i keq për çmimin e rrymës

Energjia elektrike mundet me u shtrejtue për rreth 20 përqind, nëse furnizimi vazhdon të mbulohet nga importi, thojnë zyrtarë të Zyrës së Rregullatorit të...
Dua Lipa

Dua Lipa, ‘Artistja ma e mirë e re’ në MTV EMA

Kangëtarja e re kosovare, Dua Lipa, ka marrë çmimin “Kangëtarja ma e mirë e re” në ceremoninë MTV European Music Awards. Çmimi i madh për...
Buka

Rriten çmimet e bukës, cigareve…

Në muejin Tetor të këtij viti janë rritë çmimet e ushqimeve në Kosovë, krahasue nga mueji paraprak, tregojnë të dhanat e publikueme dje nga...

UGSH ndan çmimin ‘Karriera’ për publicistin e ndjerë Ramiz Kelmendi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në ceremoninë e ndamjes së çmimeve 'Karriera' dhe shpalljen e fituesve të konkursit “Vangjush Gambeta”...

Opozita e Venezuelës fiton Çmimin Sakharov

Opozita demokratike në Venezuelë asht shpall fituese e Çmimit Sakharov që ndan Parlamenti Europian për liri të shprehjes.  Çmimi i asht ndar Asamblesë Kombëtare të...

Zyrtare: Qe futbollisti i talentuem ma i mirë në botë për...

Kylian Mbappe ka fitue çmimin “Golden Boy” për vitin 2017. Simbas “Goal.com”, talenti francezi asht fitues i çmimit ma të radësishëm që jepet për futbollistët...

‘PEN’ e merr kjo poete iraniane

Poetja Bahai, Mahvash Sabet, e cila ishte e burgosun për rreth nji dekadë në Iran, asht përzgjedh si Shkrimtarja Ndërkombëtare e Guximit 2017. Poeti irlandez,...

Qe kush e fitoi Nobelin për Letërsi (foto)

Fitues i Nobelit për Letërsi asht shpallë britaniku Kazuo Ishiguro. Novelisti me origjinë nga Japonia u vendos në Britani kur ishte vetëm 5 vjeç. Ishiguro njihet...

Mogherini, nji prej kandidateve të mundshme për fitimin e Nobelit për...

Italianja Federica Mogherini, Komisoneria e Naltë e Bashkimit Europian për Politikën e Jashtme e Sigurinë, asht nji nga kandidatet e mundshme për fitimin sivjemë...

Rritet çmimi i mishit, perimeve, sheqerit dhe cigareve

Papunësia po rritet. E bashkë me të edhe çmimet e produkteve ushqimore. Kështu po tregojnë të dhanat e nxjerra nga Agjencia e Statistikave të Kosovës. Shkalla...