E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: CNN

Qe çka ndodh nëse Kim Jong-un sulmon? 5 gjanat që duhet...

Të Diellën, Koreja e Veriut testoi nji bombë me hidrogjen, tri herë ma e fuqishme se bomba bërthamore e hedhun në Hiroshima në vitin...

Pamja e ‘kaosit’ në Shtëpinë e Bardhë: Ishin 6 dhe mbetën...

Në nji fotografi të Zyrës Ovale të datës 28 Kallnor gjendet Presidenti i SHBA've Donald Trump me ish-këshilltarët. CNN shkruen se fotografia “paraqet kaos” në...

Trump publikon video tue e ‘rreh’ CNN’in (video)

Presidenti i Shteteve të Bashkueme, Donald Trump, e ka publikue sot nji video të rreme në llogarinë e vet në rrjetin social Twitter, të...

CNN zbulon formen ma të re të ISIS për sulme terroriste

Agjencitë e inteligjencës amerikane besojnë se ISIS dhe organizatat e tjera terroriste kanë zhvillue mënyra të reja për me futë eksplozivë në pajisje elektronike. Kjo,...

Keni me u çuditë pse Rusia po heton REL, VOA dhe...

Dhoma e ulët e Parlamentit të Rusisë ka urdhnue fillimin e hetimeve nëse puna e Radios Europa e Lirë, Shërbimit rus, Zanit të Amerikës...

Kjo lule çel çdo herë kur thrret ezani, qe në cilin...

Në Azerbejxhan egziston nji lloj i lules, e cila asht quejt "Lulja e Ezanit". Ajo lulëzon vetëm kur thrret ezani. Shkenca ende nuk ka sqarim për...

Donald Trump i ‘godet’ mediat ma të fuqishme amerikane

Donald Trump ka kallxue se nuk i toleron kritikat apo opinionet kundër tij, e nuk kishte qysh mos me reague ndaj sondazhit të fundit të...

Trump e refuzon CNN, si televizion i ‘lajmeve të rreme’

Shpia e Bardhë thuhet se po refuzon me dërgue zadhanësit e saj në emisionet e 'CNN', në betejën e fundit mes Donald Trump dhe...

Si e ndryshoi Donald Trump presidencën për vetëm 7 ditë!

Përçamje e protesta të ndryshme, Presidenti i ri po lëvizë përpara tregtinë, emigracionin dhe politikën e jashtme, e me nji fjalë ai po mbanë...

Kqyreni çka i ban Trump’i – gazetarit të CNN (video)

Presidenti i zgjedhun amerikan, Donald Trump ka refuzue me ja dhanë fjalën gazetarit të televizionit ma të madh në botë, CNN. “Jepni lajme të rreme”,...