E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: de biasi

De Biasi për mediat spanjolle: Natën e parë n’Shqipni, vendosa karrigen...

Ish-trajneri i Shqipnisë, Gianni de Biasi, tashma ka fillue aventurën e re në Spanjë në drejtimin e ekipit të Alaves. Në fakt, ekipi i de...

De Biasi sqaron për herë të parë arsyet e largimit nga...

Gianni De Biasi për herë të parë ka sqarue arsyet e largimit nga drejtimi i kombëtares së Shqipnisë për mediat italiane. Tue folë për...
video

Momenti emocional, kqyreni kur shpërthen në lot De Biasi (video)

Kqyreni momentin emocional te konferences ku De Biasi konfirmon zyrtarisht largimin nga Kombetarja e Shqipnise.
debiasi

De Biasi me vendim të papritun

Gianni De Biasi nuk ka me qenë përzgjedhës i Kombëtares së Shqipnisë dhe mundet me u largue edhe para skadimit të kontratës në muejin Shtator. Italiani...

Gazetari i njoftun italian: Qe mbas cilës ndeshje largohet De Biasi...

Me mendjen te ndeshja kundër Izraelit, por edhe te e ardhmja e De Biasit, e madje te nji e ardhme jo dhe aq e...
debiasi

Të përjashtuemit dhe të larguemit e De Biasit, bahet nji formacion...

Xhaka s'asht i vetmi. Qe formacioni i lojtareve qe jane perjashtue nga selektori i Shqipnise, De Biasi. Nji pjese e tyne edhe jane 'rebelue'.

De Biasi – Xhakës: Kështu mundesh m’u kthye në Kombëtaren e...

Gianni de Biasi ka thanë se kthimi i Taulant Xhakës në Kombëtaren e Shqipnisë nuk mvaret nga ai, por nga sjellja e lojtarit. Selektori i Shqipnisë po...

De Biasi ja kthen Xhakës: S’je i shejt

Gianni De Biasi e ka tregue bisedën që e ka pasë me mesfushorin e revoltuem, Taulant Xhakën. Selektori i Shqipnisë, Gianni de Biasi, e ka dhanë...

Reagimi nga Zvicra: Taulant Xhaka e trondit opinionin publik me këtë...

Mbas largimit të befasishëm nga Kombëtarja e Shqipnisë, ka ardhë edhe nji reagim tjetër ma i detajuem i Taulant Xhakës, ku e përgënjeshtron deklaratën...

De Biasi në dilemë: Qe dy formacionet e mundshme kundër Italisë...

Gianni De Biasi asht nga ata trajnerë që nuk i pëlqejnë aspak eksperimentet, aq ma tepër kur bahet fjalë për nji ndeshje delikate si ajo...