E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: debati

MOMENTUM: ‘Partitë politike në Kosovë – në shërbim të vendit apo...

Sonte ne emisionin 'MOMENTUM' ne Televizionin Rrokum, u debatue tema: 'Partite politike ne Kosove - ne sherbim te vendit apo te liderit?' Të ftuem per kete...

Kqyreni çka ban Erdogani gjatë debatit me presidentin grek (video)

Nji mesazh i shkruem nga Ministri i Jashtëm turk, asht marrë nga presidenti Recep Tayyip Erdogan, përpara kamerave, derisa homologu i tij grek, Prokopis...

MOMENTUM: Korrupcioni në Kosovë – percepcion apo realitet? (emisioni i plotë)

Sonte ne emisionin 'MOMENTUM' ne Televizionin Rrokum asht diskutue per temen: "Korrupcioni ne Kosove, percepcion apo realitet". Te ftuem per debat jane: Altin Ademi nga...

Haradinaj në debat të nxehtë me Hotin e LDK’s – Jep...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, asht përplasë në Kuvend me shefin e grupit parlamentar të LDK’s, Avdullah Hotin, me të cilin ka replikue rreth...

Berxulli: Ngecja e marrëveshjeve Kosovë-Shqipni, si pasojë e administratave amorfe (video)

Dashamir Berxulli, psikolog, ka thane se tue u nise edhe nga motoja e takimit te dy  Qeverive, ne mes te Kosoves dhe Shqipnise, ka...

Buda: Duhet nji hapësinë ma e madhe kulturore mes Kosovës e...

Klara Buda, shkrimtare, ne emisionin politik MOMENTUM ne Televizionin Rrokum, tue fole rreth takimit te Qeverise se Shqipnise me ate te Kosoves ne Korçe,...
Momentum - Migjen Kelmendi 1

Kelmendi: Takimet e dy qeverive mbesin ne domenin e Andrres (video)

Migjen Kelmendi, publicist, tue fole per takimin e fundit ne mes te Qeverive te Kosoves dhe Shqipnise, ka thane se keto takime mbesin ne...

Maliqi: Ideja e takimeve mes dy Qeverive duhet pa si...

Publicisti dhe filozofi Shkelzen Maliqi, tue fole ne emisionin MOMENTUM ne Televizionin Rrokum per takimin e fundit ne mes te dy Qeverive Shqipni-Kosove, ka...

MOMENTUM: Bashkëpunimi Shqipni-Kosovë, fasadë apo realitet konkret? (video)

Sonte ne MOMENTUM u debatue per temen: "Bashkepunimi Shqipni-Kosove, fasade apo realitet konkret". Te ftuemit ne kete debat ishin: Klara Buda, autore,  Shkelzen Maliqi, publicist,...

MOMENTUM: Sa të sigurtë jemi në Kosovë, flasin analistët e sigurisë...

Debatuesit në emisionin 'MOMENTUM' në Televizionin Rrokum, kane thanë se siguria në  Kosovë asht mjaft e brishtë në  të gjitha segmentet e jetës, si...