E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: deklarata

Nervozohet keq ish kryetari i Federatës Italiane të Futbollit, qe çka...

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Tavecchio, asht shfry me tone të nalta në konferencën për shtyp mbasi dha dorëheqjen. “Kam dhanë dorëheqjen si...
sasa jankovic

Politikani serb shkakton ‘tërmet’ me deklaratën për Kosovën

Udhëheqësi i Lëvizjes së Qytetarëve të Lirë në Serbi, Sasa Jankovic, gjatë ditës së djeshme ka thanë se lëvizja e tij nuk ka me...

Lajmërohet Veseli: Kjo asht deklarata befasuese për rezultatet e zgjedhjeve

Kreu i PDK's, Kadri Veseli ka thanë se po pret numërimin e krejt votave të ballotazhit, dhe për këtë i ka lut të gjitha...

Deklarata e Ahmetit mbas përfundimit të procesit zgjedhor

Kryetari i Prishtines, Shpend Ahmeti, ka mbajte nji konference per shtyp, mbas permbylljes se procesit zgjedhor ne Prishtine. "Falenderojme qytetaret e Prishtines per nji proces...
Ventura

Ventura e ka ba nijet me i tranue italianët, lexone deklaratën...

Giampiero Ventura ende refuzon me dhanë dorëheqjen edhe mbas dështimit me e kualifikue Italinë në Kupën e Botës. Selektori italian kambëngul se gjatë dy viteve...

E vulos Ambasada e Amerikës: Mos humbni kohë, Demarkacioni asht OK!

Ambasada e Shteteve të Bashkueme i ka quejt pohimet e komisionit të ri për kufinin me Malin e Zi si të pabazueme, çorientuese, dhe...
Behgjet Pacolli

Ky asht vlerësimi i Pacollit për deklaratën e Izetbegovic për njohjen...

Anëtari i Kryesisë së Bosnës Bakir Izetbegovic ka deklarue se Bosna kishte me pranue Pamvarësinë e Kosovës, tue thanë se deri tash asht dasht...

Mbas deklaratës së Izetbegovic për Kosovën, Vucic e ‘kërcenon’ hapun Bosnën!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic ka reague ashpër mbas paralajmërimit të Bakir Izetbegovic'it se Bosna do ta njoh shtetin e pamvarun të Kosovës. “Disa mendojnë...
Dodik

Vjen edhe deklarata e Dodik për njohjen e Kosovës

Presidenti i Republikës Srpska në Bosne, Milorad Dodik ka ba të ditun se kjo e fundit nuk ka me njoftë Pamvarësinë e Kosovës. Ky reagim...

Deklarata e Izetbegovic’it për Kosovën tronditë Serbinë

Deklarata e anëtarit të kryesisë së Bosnës, Bakir Izetbegovic se Bosna dhe Hercegovina mundet me njoftë Kosovën, ka nxit reagime të ashpra në Serbi. Ministri...