E diel, 22 Tetor 2017

Tema: denimet

Keni m’u befasue sa arrin shuma e denimeve për Mimoza Kusari-Lilën

Kandidatja e Alternativës për Gjakovën, Mimoza Kusari-Lila, asht denue për herë të katërt gjatë këtyne zgjedhjeve për shkelje të Kodit të Mirësjelljes së KQZ's. Vendimi...

153 mijë euro asht shuma e denimeve të partive nga PZAP

Partitë politike në vend gjatë fushatës zgjedhore kanë përcjellë me vëmendje aktivitetet e njana-tjetrës. Ato për shkeljet që kanë vërejt kanë dërgue ankesa në Panelin...

Kujdes! Policia porosit qytetarët: S’ka aryetime, nuk falim!

Policia e Kosovës ka ba të ditun se ka marrë masa shtesë me qëllim të ngritjes së nivelit të sigurisë dhe parandalimit të aksidenteve...

Mbi 300 vrasës shqiptarë n’Angli, këta janë 7 prej tyne (foto)

Shqiptarët e kërkuem nga drejtësia dhe që emigruen në Britani me identitet falls, tue pretendue se ishin refugjatë nga Kosova të larguem për shkak...
Zgjedhjet Lokale

Kujdes në zgjedhjet lokale, këto janë denimet për ata që bajnë...

Me 22 Tetor, votuesit e Kosovës kanë me pasë mundësi me qitë votën e tyne për të parin e komunës. Komisioni Zgjedhor për Ankesa dhe...

Qe sa janë denue subjektet politike deri tash (video)

https://www.youtube.com/watch?v=NyaUHfxd77c

Daka e KQZ’s i paralajmëron partitë edhe për këtë gja!

Me rastin e fillimit të fushatës zgjedhore, Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, u ka ba thirrje partive t'u përmbahen rregullave dhe...

O’Connell vjen me nji kundërshtim të fortë, kjo asht arsyeja!

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka kundërshtue ashpër shkurtimin e denimeve për kriminelët. Ai shprehet i shqetësuem nga amandamenti i cili, si thotë ai, mometalisht...

Kujdes, vijnë denime të rrepta për ndotësit e mjedisit!

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor në bashkëpunim me Policinë e Kosovës kanë publikue Udhëzimin e ri Administrativ për denimet mandatore, njofton Klan Kosova. Udhëzimi...

Lajm i keq nga Austria

Krejt ata të cilët udhëtojnë për n'Austri dhe ofrojnë të dhana jo të sakta, apo mbas refuzimit të kërkesës për me qëndrue n'Austri, duhet me pague nga...