E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: denimi

Vetëvendosje

Denohet deputeti i Vetëvendosjes

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Liburn Aliu, asht shpallë fajtor për rrehjen e asamblistit të PDK's në Prill të vitit 2015, Muhamet Selmani. Ndaj ish- drejtorit...

Mjekja seksi urdhnon lojtarët, jo me ba seks 3 ditë para...

Skuadra e Spartak Mosca ka nji mjeke mjaft simpatike në stafin e saj. Ajo asht bukuroshja Victoria Gameeva që ndjek futbollistët e skuadrës rusë gjatë...

7 vjet burg dhe 400 mije dollare denim per drejtorin e...

Nji menaxher i nalte i Volkswagenit asht denue me shtatë vjet burg nga drejtësia amerikane, mbasi kishte orkestrue skemën e mashtrimeve me kerre që...

Dënohet ‘Bechtel & Enka’ për vdekjen e punëtorit

Janë ba ma shumë se nji muej nga vdekja e punëtorit të “Bechtel & Enka” Tafil Tafallari gjatë punës në autostradën Prishtinë – Shkup,...

Qe me sa vjet burgim u denuen sulmuesit e Konsullatës së...

Ilirjan, Egzon, Bledjan dhe Edon Saramati, së bashku edhe me të akuzuemin Bjeshkan Badallaj, të cilët akuzoheshin për sulmin e kryem më 28 Nandor...

Mbas Mladic, a e ka radhën Assad?

Vendimi i Gjykatës së Hagës me denue me burgim të përjetshëm ish-komandantin serbo-boshnjak, Ratko Mladic, duhet me shërbye si shembull se të gjithë ata...

Çka po kërkon tash BE mbas dënimit të kriminelit Mladic!

Bashkimi Europian sot u ka ba thirrje vendeve të Ballkanit për “me i nderue viktimat” e krimeve të luftës tue punue kah pajtimi, mbasi...
Ramush Haradinaj

Ky asht komenti i Haradinajt për dënimin e Mladic’it

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj gjatë vizitës në Akademinë Kosovare për Lidership, përveç takimit me nxanës të këtyne shkollave ka komentue edhe çashtje që...

Edhe Vlora reagon për dënimin e Mladic’it

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkueme të Amerikës ka komentue vendimin e Gjykatës së Hagës për me dënue me burgim të përjetshëm udhëheqësin ushtarak...

Qysh e konsideron Thaçi dënimin e kriminelit Mladic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reague lidhun me dënimin me burg të përjetshëm ndaj ish-gjeneralit të Serbisë, Ratko Mladic. Përmes nji postimi në llogarinë...