E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: deputetet

Krasniqi: Materiali për Demarkacion ende s’ka arritë në duert e deputetëve

Deputeti i PDK's, Memli Krasniqi, ka thanë se materiali i Qeverisë për Marrëveshjen e Demarkacionit i proceduem ditë ma parë, ende nuk ka arritë...
Fatura

​Deputetët diskutojnë sot për faturat e rrymës për komunat e veriut

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore dhe Persona të Pagjetun ka me diskutue sot për raportin e Avokatit të Popullit, lidhun me...

Limaj: Demarkacionin e dialogun nuk e zgjidh Qeveria, por …!

Zavendëskryeministri Fatmir Limaj, sot në Kuvend para deputetëve ku po diskutohet për programin e Qeverisë ka thanë, se ka pas vonesa në trajtimin e...
Ramush Haradinaj

Reagon Haradinaj lidhun me deputetet me pranga

Kryeministri Ramush Haradinj tha sot se shpreson mos me i pa deputetët me pranga në gjykatë. Tue fole për programin qeveritar të katër vjetëve të...

A u pajtue Ganja me deputetët e VV’s, e zbulon kjo...

Deputetja e PDK's, Ganimete Musliu asht pa shumë e afërt me deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje. Ndonëse shumë shpesh adreson kritika të ashpra ndaj tyne, Musliu...

Mbas FSK’s, Presidenti Thaçi ka me ju folë edhe deputetëve në...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dje ka mbajtë nji fjalim të gjatë para pjesëtarëve të FSK's. Zyra për Informim e Presidentit ka thanë se fjalimi...
Ramush Haradinaj

Haradinaj: Qe në duer të kujt asht Demarkacioni

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, kanë nënshkrue Amendamentin e Parë të Projekt Marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe...

Këta janë deputetët e Kuvendit të Kosovës që kanë me dëshmue...

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga Partia Demokratike e Kosovës, Xhavit Haliti, dhe deputetët; Nuredin Ibishi, Blerta Deliu dhe Flora Brovina, janë thirrë nga...

Masa të forta sigurie në Maqedoni, arrestime të mëdhaja

Në kuadër të arrestimeve të orëve të hershme të mëngjesit në Maqedoni, janë prangosë edhe deputetë të VMRO-DPMNE, Krsto Mukovski, Luben Arnaudov dhe Zhaklina...

Flet avokati Tomë Gashi: A janë lirue deputetët e Vetëvendosjes!

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët janë arrestue gjatë ditës së djeshme vazhdojnë me qëndrue në paraburgim, përkundër qarkullimit të disa lajmeve se Albin...