E enjte, 18 Janar 2018

Tema: deshtimi

Shtyhet mbledhja e Kryesisë, shkak mungesa e kuorumit

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit asht shty për nji ditë tjetër për shkak që nuk ka pas kuorum. Edhe pse ishte parapa të niste n'ora...

Përpjekje e dështueme për me shfuqizue Gjykatën Speciale

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka dështue për herë të dytë me sigurue kuorumin për shqyrtimin e kërkesës së 43 deputetëve nënshkrues, me të...

Mbas dështimit të seancës, Haradinaj shkon në zyrën e Thaçit

Kryesia e Kuvendit persëri ka dështue në marrjen e vendimit për me dalë në votim shfuqizimi i Gjykatës Speciale, mbasi as në mbledhjen e...

Dështon mbledhja e Kryesisë, Konjufca: Situata asht dramatike

Shefi i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca asht largue nga mbledhja e Kryesisë. Konjufca gjatë largimit nga salla ka thanë se situata “asht mjaft...

Çollaku: Ky asht dështimi ma i madh i institucioneve kosovare

Këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Bekim Çollaku, ka thanë se mosratifikimi i Demarkacionit asht dështimi ma i madh i institucioneve të Kosovës. Gjatë nji interviste...

Dështon caktimi i seancës

Kryesia e Kuvendit të Kosovës nuk ka arritë me caktue seancën e radhës që ka të baj me miratimin e buxhetit për vitin e...
Qeveria e Kosovës

Vizat, kryedështimi i 100-ditëshit të Qeverisë ‘Haradinaj’

Në prag të 100-ditëshit të parë Qeverisë 'Haradinaj' si dështim kryesor i atribuohet mosliberalizimi i vizave mbrenda tre muejve, ashtu siç kishte premtue shefi...

Dështon Merkel, tash Presidenti po mundohet me zgjidhë krizën

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, do të takojë sot udhëheqësit e Partisë Demokratët e Lirë dhe asaj të Gjelbër, në përpjekje për me i...
Italia

E pabesueshme: Në këtë qytet të madh italian u festue dështimi...

Italia ende vajton dështimin e ekipit për kualifikim në “Kampionatin Botnor 2018”. Por, egziston nji qytet n'Itali ku nuk ka vend për idhnim mbas dështimit...

Pacolli kallxon qysh deshtoi Kosova n’UNESCO

Shefi i diplomacisë kosovare Behgjet Pacolli tue folë për UNESCO tha se më  2 Shtator asht dasht Kosova me aplikue dhe kjo nuk ka...