E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: dhuna

Momenti kur aktivistët e Vetëvendosjes e sulmuen objektin e Qeverisë (video)

Marshi protestues i Vetëvendosjes në nji vjetorin e vdekjes së Astrit Deharit, nuk ka përfundue i qetë. Aktivistët e kësaj partie kanë sulmue me gurë...

Vendoset linja e rregullt buxhetore për viktimat e dhunës seksuale

Ministri i Financave, Bedri Hamza, priti sot në takim drejtoreshën ekzekutive të Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuemve të Torturës Feride Rushiti, ku...

Shpërthen dhuna në marshin e Barcelonës. Shihni gjithçka që ndodhi atje...

Ka shpërthye dhuna në udhët e Barcelonës mbasi fashistët-nazistë që ishin me flamuj spanjollë u përleshen me policinë katalonase. Zyrtarët spanjollë organizuen nji marshim për...

Kjo asht ajo çka po kërkon tash lideri i Katalonisë

Lideri i shkarkuem i Katalonisë, Carles Puigdemont u ka ba thirrje katalonasve me ju rezistue masave të ndërmarra, të cilat i ka miratue Madridi...

Zbulohet kjo pamje, Zijadin Sela në gjendje të randë mbas dhunës...

Kryetari i LSHB's, Tahir Veliu, ka publikue nji fotografi me kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, gjatë qëndrimit të tij në spitalin "Nana...
Hashim Thaçi

Reagon Thaçi: Dhuna s’asht mjet për zgjidhjen e problemeve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi me anë të nji postimi në rrjetin social Facebook ka reague për sulmin ndaj gazetarit, Vehbi Kajtazit. Ai ka thanë...

E dhimbshme, çdo 10 minuta, nji vajzë në botë humb jetën...

Çdo e 7'ta vajzë e moshës 15-19 vjeçare në botë detyrohet m'u martue. Në çdo 10 minuta në botë humb jetën nji vajzë për shkak...

Pamvarësia e Catalonia’s, 90 për qind e banorëve votojnë pro, qindra...

Referendumi i pamvarësisë së Catalonia's ka marrë mbështetjen e 90 për qind të banorëve të krahinës autonome të Spanjës. Përpjekjet e qeverisë spanjolle me bllokue...

Kaos dhe dhunë në Catalonia, mbi 300 të plagosun nga përleshjet...

Referendumi për Pamvarësinë e Catalonia's asht shoqnue me incidente ku ka pasë dhe përplasje mes banorëve dhe policisë spanjolle. Raportohet se ma shumë se 300 persona...

Ivanovic parashikon diçka për n’Veri

Oliver Ivanovic ka thanë se në Mitrovicën e Veriut frik kanë me u përdorë armët. Kjo për shkak se, situata mundet me u përshkallëzue...