E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: diabeti

“Besova se duhesha me jetue me diabet gjatë tanë jetës, por...

Për gati 6 vjet të gjata kam vuejt nga diabeti, kam provue të gjitha llojet e barnave dhe ilaçeve për diabetin dhe kohët e...

A e dini se çokollada e zezë parandalon këtë smundje?

Simbas nji studimi të ri, çokollada mundet me parandalue diabetin. Nji përbamës që gjendet në kokrrat e kakaos, i njoftun si monomer epicatechin, zmadhon...

Nëse e ban këtë veprim çdo ditë, fëmiu juej rrezikohet nga...

Fëmitë që kalojnë shumë kohë tue picrrue sytë para telefonave inteligjentë, kompjuterave apo televizorave janë ma të rrezikuem që të preken nga diabeti i...

Kisha humbë krejt shpresat, besova se duhesha me jetue me diabet...

Për gati 6 vjet të gjata kam vuejt nga diabeti, kam provue të gjitha llojet e barnave dhe ilaçeve për diabetin dhe kohët e...

Kështu e shnoshni plotësisht diabetin për 2 muej!

Diabeti asht nji nga smundjet ma të përhapuna në ditët e sotme, si te femnat, ashtu edhe mashkujt. Ai ndodh si rezultat i pamundësisë së...

Historia e burrit që mposhti diabetin dhe humbi 11 kg për...

Kjo asht nji histori e vërtetë e nji burri, i cili ishte diagnostifikue para do vjete me diabet. Deri tash ai kishte përdorë vetëm pilula dhe medikamente...

Receta popullore që shnosh diabetin, provone!

Diabeti asht nji nga smundjet ma të përhapuna dhe me zhvillimet e mëdha të epokës moderne po kthehet në nji problem shumë serioz për...

Ai e shnoshi diabetin pa asnji ilaç, tue përdorë këtë pije!

Ky djalosh ishte i tronditun për me mësue se nivelet e glukozës në gjak të tij ishin të nalta! Mjeku tha se pankreasi i...

Qe prej cilave smundje rrezikoheni, nëse jeni mbipeshë

Në ditët e sotme mbipesha mundet me u konsiderue si problem shëndetësor. Mbipesha prek të gjitha moshat dhe gjinitë dhe shkaktarët kryesorë të saj...

Dozat e nalta të këtij preparati ju rrezikojnë nga diabeti

Dozat e nalta të statinëve rrisin me 50% rrezikun e zhvillimit të diabetit te të moshuemet, ka zbulue nji studim i ri. Këto ilaçe shumë...