E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: Dialogu

Dialogu Kosovë-Serbi, temë në takimin e Kryeministrave me Mogherinin

Të Hanën Kryeministrat e vendeve të Ballkanit do të zhvillojnë nji takim me shefen e diplomacisë së Bashkimit Europian, Federica Mogherini. Burimet e agjencisë së...

Pacolli tregon se kur nis dialogu me Serbinë

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thanë se dialogu në mes Kosovës dhe Serbisë për disa çëashtje të caktueme ka...

Haradinaj: Le ta dinë krejt se Kosova nuk ulet në tavolinë...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka hap letrat për dialogun me Serbinë me ndërmjetësimin e BE's. Ai sot në seancën e Kuvendit ka konfirmue atë...

Limaj: Demarkacionin e dialogun nuk e zgjidh Qeveria, por …!

Zavendëskryeministri Fatmir Limaj, sot në Kuvend para deputetëve ku po diskutohet për programin e Qeverisë ka thanë, se ka pas vonesa në trajtimin e...

Serbia i përgjigjet Kosovës, qe çka kërkon lidhun me dialogun

Sot Brukseli vendos që me pasë ndryshime në dialogun mes Prishtinës dhe Beogradi dhe nëse aty përfshihet ish sekretarja amerikane, Condoleeza Rice, atëherë edhe...

E zbulon Dacic: Vetëm kështu marrin pjesë amerikanët në dialog!

Ministri i Jashtëm serb Ivica Dacic ka thanë se SHBA nuk ka propozue me qenë pjesë e dialogut Kosovë –Serbi në Bruksel. Dacic ka qëndrue...
Dacic

Dacic: Amerika gjithmonë ka qenë pjesë e dialogut

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Dacic, edhe nji herë e ka komentue munëdsinë e përfshimjes së SHBA've në dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. Ai...

Ky kusht duhet m’u plotësue që Amerika të futet në dialog

Zadhanësia e Komisionit Europian, Maja Kocijancic, ka deklarue për Tanjug se formati i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë nuk mundet me ndryshue nëse të...

BE e jep lajmin qysh mundet me ndryshue formati i dialogut

Deklaratave dhe paralajmërimeve nga politikanët për ndryshimin e formatit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i asht përgjigj Bashkimit Europian. Zadhanësja e Komisionit Europian, Maja...

Haradinaj: Dialogu ka kuptim vetëm me Kosovën e Pamvarun

Populli i Kosovës pret nga Serbia që në fund të dialogut Beogradi me njofë Pamvarësinë e Kosovës. Kështu i ka thanë DW's Kryeministri i Kosovës,...