E enjte, 18 Janar 2018

Tema: Dita Botnore e Lirise se Shtypit

video

Presidenti: Kam me qenë partner i medias

Në Ditën Ndërkombëtare të Lirisë së Shtypit, Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka mbajtë nji takim me gazetarët dhe drejtuesit e shtëpive mediale. Mirëpo edhe...
video

Gjysa e medias e paanshme, por RTK s’asht e pamvarun

Edhe në Kosovë asht shënue Dita Botnore e Lirisë së Shtypit, ani pse nuk asht në nji nivel të knaqëshëm. Me këtë rast, Kosovo 2.0,...
mogherini.jpg

Mogherini dënon kërcënimet ndaj gazetarëve, në Ditën Botnore të Lirisë së...

Përfaqësuesja e naltë e Bashkimi Europian, Federica Mogherini, me rastin e Ditës Botnore të Lirisë së Shtypit rikujtoi deklaratën e Windhoek: “Themelimi, mbajtja dhe...