E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: dita

Kjo asht dita kur pritet m’u numërue votat me kusht

Numri i përgjithshëm i votave me kusht, atyne më postë dhe personave me nevoja të veçanta, simbas të dhanave të Qendrës së Numërimit të...

Ky asht ndryshimi i madh i cili pritet me ndodhë, ditën...

Tue qenë se Mbretnesha e Britanisë së Madhe, Elizabeta e Dytë, asht në moshë të shtyme, mbretnia tashma ka ba pregaditjet për largimin e...

Si në filma, rrëmbehet nji person n’mes të ditës në Prishtinë...

Nji ngjarje e pazakontë ka ndodh dje në qendër të Prishtinës. Në disa pamje të sigurueme nga 'Indeksonline' shihen disa persona të cilët pretendohet se...

Keni m’u befasue sa fitojnë në ditë pasanikët e famshëm (foto)

Nji përqindje e vogël e njerëzve në botë fitojnë mesatarisht në ditë, aq sa pjesa ma e madhe e botës nuk arrinë me i...

Apostolova: Kjo asht ditë e randësishme, dilni e votoni

Shefja e Zyrës së BE's në Kosovë, Nataliya Apostolova ka vizitue sot shkollën “Dardania” në Prishtinë, ndërsa me këtë rast theksoi se asht shumë...

Mot me diell edhe ditën e zgjedhjeve

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftue se gjatë dy ditëve të fundjavës parashihet me mbajtë mot kryesisht me diell. Simbas IHK's, temperaturat minimale kanë me...

Gjithçka gati për ditën e zgjedhjeve

Zgjedhjet Lokale të 22 Tetorit janë afrue ndërsa Komisioni Qendror i Zgjedhjeve asht tue i ba krejt pegaditjet. Zadhanësi i KQZ's, Valmir Elezi i ka...

Me aktivitete shenohet Dita kundër Diskriminimit

Rreth 160 fëmi dhe 50 vullnetarë nga radhët e komuniteteve të ndryshme, sot kanë me marrë pjesë në nji ngjarje sportive, që organizohet nga...

Shënohet dita pa kerre

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapsinor shënon 22 Shtatorin - Ditën pa kerre. Kët ditë shenohet në organizim të përbashkët me Komunën e Prishtinës, Prizrenit,...