E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: djegia

Digjet banesa në Prishtinë, banorët mbrenda (video)

Banorët janë pa në dritare të ndërtesës tue kërkue ndihmë ndërsa ende nuk raportohet për viktima. Në vendin e ngjarjes tash ka dalë edhe autoambulanca...

Maqedonia reagon mbas djegies së flamurit të tyne në Kosovë

Ministria e Punëve të Mbrendshme në Maqedoni ka dënue incidentet e mbramshëm të djegies së flamurit maqedonas në Gjilan dhe Pejë, ku nji grup...

Shihni qysh u kaplue nga flakët Fakulteti i Filozofikut (foto-video)

Nji zjarr i madh ka shpërthy në Fakultetin e Filozofikut në Prishtinë. Zjarrfikësit janë në vendin e ngjarjes dhe po tentojnë me lokalizue zjarrin, raporton...

Kanga e ‘Minatorit’, pse po i ‘djegë’ kaq shumë Vetëvendosjes? (video)

Kanga e re e rock grupit kosovar 'Minatori' ka ngjall pakënaqësi tek Lëvizja Vetëvendosje e cila udhëheqë që katër vjet më Prishtinën. Mbas shumë kohësh...

Ky asht numri i shtëpive të djegura nga Qeveria në Mianmar!

Në nji prej agresioneve të dhunshme ma vdekjepruëse kundër minoritetit të myslimanëve në Mianmar gjatë disa dekadave të fundit, Qeveria e Mianmarit ka deklarue...

Qe qysh u përpi nga flakët autobusi nga Kosova tue shkue...

Nji autobus që ishte tue transportue udhëtarë asht përfshi nga flakët. Ngjarja e randë ka ndodh në zonën e Milotit, te rreth rrotullimi kur futesh...

E djeg veten njani prej pjesëtarëve të ‘Grupit të Kumanovës’

Për shkak të maltretimit të vazhdueshëm nga policia, Rufki Dogani njani prej pjesëtareve të Grupit të Kumanovës ka djeg qelinë ku ka qenë i...

Zjarr i fuqishëm në Manhattan, digjet ndërtesa historike (foto)

Dheta zjarrfikës kanë ‘luftue’ me nji zjarr masiv në nji ndërtesë historike në Manhattan. Zjarri përfshiu ndërtesën gotike të Beth Hamedrash rreth orës 19:00 të...

Kqyreni qysh e djegen protestuesit Parlamentin e Paraguai’t (foto, video)

Protestuesit në Paraguai i kanë futë zjarrin kongresit të vendit, mes manifestimeve të dhunshme kundër nji projektligji që kishte me i mundësue rikandidimin në...

Digjen 500 kg marihuanë me vlerë prej 5 milionë euro

Mbi 500 kg marihuanë që në treg vlenin 5 milionë euro janë djegë nga Policia Tatimore Italiane dhe Guardia di Finanza në Lodi, shkruen...