E shtunë, 21 Tetor 2017

Tema: dokumenti

Këto janë masat speciale ndaj Tahirit në Shqipni

Prej dje Saimir Tahirit i asht bllokue pasaporta për shkak të hetimeve mbi bandën e Habilajve dhe dyshimet për përfshimjen e tij në trafikun...

Çka me ba Amerika për Kosovën, listën e shkruen Daniel Serwer...

Ish diplomati amerikan, Daniel Serwer ka ba nji listë të gjatë për Ballkanin. Në faqen e tij peacefare.net ka shkue nji listë me sugjerime për...

Pacolli shfuqizon vendimet e ish-ministrit të jashtëm (dokument)

Presidenti i AKR, Behgjet Pacolli, njiherit Ministër i Jashtëm dhe Zavendëskryeministër ka shfuqizue vendimet e ushtruesit të detyrës së Ministrit të Jashtëm, Emanuel Demaj....

Zyrtare: Listat e subjekteve dhe kandidatëve për kryetar komune dhe për...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikue subjektet dhe kandidatët për Kryetar Komune dhe për anëtar të Kuvendit të Komunës, për zgjedhjet lokale të 22...

Raporti amerikan për Shqipninë e vitit 1954: Janë zhdukë 16 mijë...

Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit në Shqipni i ka kërkue ambasadës amerikane dhe Organizatës së Kombeve të Bashkueme në Shqipni raportet që...

AAK e publikon ofertën ku Vetëvendosjes i ishte ofrue posti i...

Aleanca për Ardhmëninë e Kosovës, ka publikue ofertën të cilën ja ka ba Lëvizjes Vetëvendosje, ku edhe i ka ofrue postin e Kryeministrit. Në faqen...

Kjo asht pasunia e Presidentit Hashim Thaçi (dokument)

Agjencia kundër Korrupcionit ka publikuar sot në faqen zyrtare të saj n'Internet regjistrat e deklarimit të rregullt vjetor të pasunisë së zyrtarëve të naltë...

Shkodër, qysh zgjidheshin para 100 vjete rastet e zaptimit të tokave...

Studiuesi, Armand Plaka, ka publikue nji dokument të rrallë të vitit 1914, i cili tregon, simbas tij se, “shteti funksiononte perfekt edhe në nji...

Këta janë deputetët që votuen për rrximin e Qeverisë (dokument)

Qeveria e Isa Mustafës e përbame nga koalicioni PDK-LDK dhe minoritetet asht  rrxu sot, mbas kalimit të mocionit të iniciuem nga Nisma për Kosovën. Ky...

Zyrtarizohet Talat Xhaferi si Kryetar i Kuvendit të Maqedonisë (dokument)

Talat Xhaferi tanima njihet si kryetar i Kuvendit të Maqedonisë edhe zyrtarisht nga Ndërmarrja Publike ”Gazeta Zyrtare e Maqedonisë”, kështu shkruen ky institucion mbas...