E hënë, 25 Shtator 2017

Tema: Donald Trump

Presidenti Thaçi tregon pjesë nga biseda me Donald Trump

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thanë se takimi me presidentin e Amerikës, Donald Trump, dhe përfaqësuesit e tjerë të shteteve të ndryshme në...

Qe n’sa ora mbahet sonte takimi Thaçi-Trump

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka me qenë pjesë e seancës së radhës në Asamblenë e Përgjithshme të OKB në New York. Ai gjatë vizitës...

Sa kushton iPhone “i rrallë” Donald Trump? Shifra ka me ju...

Nese doni me pase nji telefon qe nuk e ka kush, na ju sugjerojme iPhone me ftyren e presidentit te SHBA've, Donald Trump. Ai asht...

“Mbrenda Shtëpisë së Bardhë ka elemente që duen me rrxue Donald...

Ish-shefi për media i Shtëpisë së Bardhë, Anthony Scaramucci, i cili muejin e kaluem u shkarkue nga ky post, ka thanë sot se disa...

Trump: Asad ka krye krime të tmerrshme

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka akuzue presidentin e Sirisë, Bashar Al Assad, se ka krye krime të tmerrshme kundër njerëzimit, ndërsa për lëvizjen Hezbollah...

Kryetari i Londrës i kthehet sulmeve ndaj Trump: S’ka tepih të...

Kryetari mysliman i Londrës, Sadiq Khan, nuk ka shkue mirë me presidentin e SHBA've, Donald Trump. Simbas mediave angleze thuhet se, “lufta e fjalëve” në...

Pse, por sinqerisht pse, Trump e dashuron Rusinë kaq shumë?

Fareed Zakaria Zbulimet më të fundit në lidhje me Rusinë dhe fushatën e Presidentit Trump janë të dobishme sepse mund të ndihmojnë të zbulojnë misterin...

Foto me Donald Trump – Qe çka thotë Lulzim Basha

Kryetari i PD në Shqipni, Lulzim Basha, i ftuem në emisionin ‘Studio e Hapur’, ka folë për takimin e tij me presidentin e SHBA've,...

Deklarata shokante e Salma Hayek, tregon se çka i kishte thanë...

Aktorja Salma Hayek ka ba të ditun për “The Daily Show” se si vjeshtën e kalueme presidenti amerikan, Donald Trump, e ftoi që dilnin...

Haradinaj po bashkëpunon me kompaninë e cila organizoi fushatën e Donald...

Ndonëse ka disa ditë që politikanët kosovarë kanë fillue fushatën për zgjedhjet e 11 Qershorit, fushata zyrtarisht asht hap sot. Ndërkaq, në luftën e ashpër...