E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: Drenas

Lladrovci publikon këtë foto të koalicionit dhe shkruen: “Tatari i raftë...

Ramiz Lladrovci përveç që ka fitue pa ballotazh në Komunën e Drenasit, si duket gjanat i ka rregullue edhe në Kuvendin Komunal. Derisa pak ma...

Qeveria vendos: Qe ku ka m’u ndërtue Stadiumi Kombëtar

Qeveria e Kosovës ka votue pro propozimit të Ministrit të Kulturës Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashit, që Stadiumi Kombëtar i Kosovës të ndërtohet në...

Aksident i randë në Drenas, nji i vdekun (video)

Nji aksident i randë ka ndodhë sot në orët e mëngjesit te Parku i Biznisit në Drenas, ku si pasojë nji person ka vdekë. Daut...

E vulos Veseli: Stadiumi Olimpik ndërtohet në Drenas (foto)

Asht përurue faza e parë e stadiumit të qytetit të Kaçanikut që mban emnin e dëshmorit “Besnik Begunca”, e që ndërtimi i tij ka...

Kqyreni sasinë e madhe të armatimit që u gjetë në komunën...

Nji sasi e konsiderueshme e armatimit asht gjetë sot në katundin Verbovc. Me këtë rast asht ba e ditun se rreth orës 13:20, Policia e...
shpend ahmeti

Ky asht reagimi i Shpendit për ndërtimin e stadiumit në Drenas!

Rreth idesë për ndërtimin e Stadiumit Olipmik në Drenas, ka reague kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ai e ka quejt të...

Çudia që ndodhi në Drenas, qe sa vota asht diferenca mes...

Partia Demokratike e Kosovës, që nga mbaslufta udhëheq me komunën e Drenasit. Drenasi njihet si bastion i PDK's, dhe si i tillë ka mbetë edhe...

Ramiz Lladrovci fiton pa ballotazh në Drenas

Nga informacionet që ka marrë PDK nga terreni, kandidati i kësaj partie për Drenasin, Ramiz Lladrovci ka fitue pa ballotazh. Lajmi.net net raporton se fitoren...

Protesta ndaj Ramiz Lladrovcit, kjo asht arsyeja

Në qytetin e Drenasit, përkatësisht te objekti i komunës momentalisht asht tue u mbajtë nji protestë, për me shprehë pakënaqësi për rrugën Kroi i...

Lladrovci: Jap dorëheqje nëse…

Kryetari aktual i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka thanë se ka me dhanë dorëheqje nga gara për kryetar komune, nëse kundërkandidatët e tij...