E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: dukagjini

Haradinaj: S’e kam lanë Dukagjinin m’u nda përgjysë, e s’e la...

Ramush Haradinaj po qëndron në Dukagjin në fushatën elektorale. I nominuemi për Kryeministër nga PAN ka thanë në Pejë se kurrë nuk ka me lejue...
PDK

Jashtë listës së PDK’s mbetën 3 deputetë të Dukagjinit që morën...

Mbas koalicionit me AAK'n dhe Nismën, Partia Demokratike ka lanë emna të randësishëm jashtë listës së saj. Ish-deputetët e Partisë Demokratike nga rajoni i Dukagjinit,...

Ushtarët e Dukagjinit të gatshëm për thirrjen e Daut Haradinajt (foto)

Deputeti i AAK's me nji deklaratë për media, tha se nëse Ramush Haradinaj ekstradohet në Serbi, lufta asht e pashmangshme. E nji ish-ushtar i UÇK's,...

Ramushi vjen me nji video-mesash për Epopenë e Dukagjinit

Lideri i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës, Ramush Haradinaj me rastin e Epopesë së Dukagjinit, nga Franca ju asht drejtue me nji fjalë rasti...

Gjenerali i luftës ‘mungoi’ për 19-vjetorin e Epopesë së Dukagjinit

Në sheshin e qytetit në Deçan u shenue 19-vjetori i Epopesë së Dukagjinit, fillimi i luftës frontale të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në këtë...

Haradinaj: Serbinë e turpnuem më 24 Mars të 98’tës

Ish-gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Daut Haradinaj, me rastin e shenimit të 19-vjetorit të “Epopesë së Dukagjinit”, ka vlerësue se beteja e...

KEDS: 15 prishje lanë rajonin e Dukagjinit dhe Mitrovicës pa rrymë!

Shumë vendbanime në Kosovë kanë mbet pa energji elektrike si pasojë e prishjeve që kanë ndodh ditëve të fundit nga moti i ftoftë. Zyrtarët e...

Arrestime në rajonin e Dukagjinit, qe për çka bahet fjalë

Policia e Kosovës ka arrestue dje tetë persona të dyshuem për fajde në rajonin e Dukagjinit. Simbas Policisë, arrestimet janë ba në Pejë, Deçan, Junik,...

Policia në Dukagjin, çka po liron atje!

Policia e Kosovës, me urdhën të Gjykatës Themelore të Deçanit, ka vazhdue aksionet për lirimin e pronave të uzurpueme në rajonin e Dukagjinit. N'akcionin e...