E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: e ardhmja

macron

Macron shpalos nga Athina vizionin e tij interesant për të ardhmen...

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka ba thirrje për nji “rindërtim të Europës së bashkueme”, tue theksue se “sovraniteti, demokracia dhe besimi janë në rrezik”. Macron...

Kqyreni autobusin elektrik të së ardhmes (foto)

Prodhuesi korean, Hyundai, ka prezentue autobusin e ri me rrymë, i cili në rrugë ka me dalë në vitin 2018. Autobusi i ri elektrik Elec...

Liderat e 27 shteteve të BE’s: Europa asht e ardhmja e...

Europa asht e ardhmja jonë e përbashkët, kështu kanë me deklarue liderat e Bashkimit Europian njizani në Romë javën e ardhshme, në kundërshtim të...
bill gates

Bill Gates: Këto 3 profesione kanë me qenë ma të suksesshmet...

Miliarderi Bill Gates tregoi për 3 profesionet që kanë me pasë ma tepër sukses në tregun e punës, në të ardhmen. Nisun nga sugjerimet...

Thaçi: S’ka t’ardhme nese mbetemi peng i të kaluemes!

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka ndërmarrë nji iniciativë për themelimin e Komisionit për të Vërtetën dhe për Pajtim. Në mbledhjen e parë për këtë...

De Biasi kallxon t’ardhmen e tij

Ditëve të fundit folej se trajneri i përfaqësueses së Shqipnisë ka me drejtue shpejt nji ekip italian që merr pjesë në garat europiane, por...

Zyrtare: Carlos Bacca kallxon t’ardhmen

Carlos Bacca asht i lumtun që ka me qëndrue në Milan. Sulmuesi kolumbian, Carlos Bacca ka thanë se asht shumë i lumtun që ka me...

Çfarë pritet me ndodhë tash mbas daljes së Britanisë nga BE?

Britanikët kanë vendos që të dalin nga Bashkimi Europian, por ajo që diskutohet mbas referendumit ashtë se çfarë ka me ndodhë ma tej. Do të...

Ky asht avioni i t’ardhmes, qe sa kilometra shkon!

Projektuesi spanjoll, Oscar Vinals, ka sjellë projektin e fundit për nji avion të së ardhmes. Simbas mediave nderkombëtare, Vinals ka hedh për diskutim projektin me...