E shtunë, 21 Tetor 2017

Tema: Edi Rama

Nuk është Saimiri, është Edi Rama

      Armand Shkullaku Një “dru të shtrembër në mesin tonë” e ka etiketuar Edi Rama, Saimir Tahirin, i gatshëm tashmë t’i japë një shtyrje drejt sharrës...

Monika Kryemadhi: Edi Rama, koka e mafies! I pata thanë Ilir...

Kryetarja e LSI's, Monika Kryemadhi në nji intervistë  për Ora News flet për situatën kriminale në vend dhe qeverisjen 'Rama 2'.   Lexoni intervistën e plotë   Më...

Si i prishën raportet Thaçi dhe Rama, prapaskenat e bisedimeve me...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama kishin raporte të shkëlqyera miqësore. Nga dëshira për t’u portretuar si liderët më...

Kqyreni çka ndodhi mes Ramës e Bashës në Kuvendin e Shqipnisë...

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, gjatë seancës së sotme të Kuvendit të Shqipnisë nuk ka lejue me dalë në foltore Lulzim Bashen. Basha çohet në...

“Kryetari i 4 klaneve mafioze është Edi Rama, shikoni foton ku...

Kryemadhi lëshon bombën: Çdo ministër i Ramës përfaqëson një klan mafioz   Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka publikuar një foto ku sipas saj shikohet të...

A po themelon Edi Rama, një ‘Enver Hoxhë’ të ri?

Jérôme André  / Courrier des Balkan Që nga rikonfirmimi i tij triumfator në krye të vendit në 25 qershor të këti viti, Kryeministri Edi Rama...

Prapë i harruan patatet!

      Mero Baze   Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk harroi askënd për ta takuar në Tiranë. Presidentin, kryeministrin, ish- presidentin dhe ish- kryeministrin, shefin e opozitës...

Edi Rama tregon qendrimin zyrtar të Tiranës për dialogun Kosovë-Serbi dhe...

Në konferencën për media bashkë me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, ka fole per qendrimin e Tiranes zyrtare per...

Edi Rama zbulon mesazhet që ia ka thanë Vucic’it për Kosovën

Anëtarësimi i Kosovës në UNESCO ka qenë nji nga pyetjet që mediat i drejtuen dy kryeministrave, Rama dhe Haradinaj, gjatë konferencës së tyne të...

Haradinaj: Faleminderit Shqipni për pritjen që ma keni ba

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili vizitën e parë zyrtare vendosi me ba në Shqipni, ka falenderue shqiptarët atje për mikpritje. “Më vjen mirë...