E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: ekipet

Ekipet nga Kosova tash po ndihmojnë Fierin e përmbytun

Ekipet për pshtimin dhe ekspertët për vlerësimin e situatës të Agjencisë për Menaxhim të Emergjencave të Kosovës, kanë mbërri në qytetin e Fierit  të...

Ekipet e pshtimit nga Kosova i shkojnë në ndihmë Shqipnisë

Republika e Shqipnisë po ballafaqohet me nji situatë emergjente për shkak të përmbytjeve të shkaktueme nga shirat të pandërpremë dhe sipas parashikimeve të tyne...

6 ekipet e para që janë kualifikue për në Botnorin 2018...

Kombëtarja e Belgjikës me fitoren ndaj Greqisë me rezultatin 1-2 si mysafire, ka sigurue direkt kualifikimin në “Rusi 2018”. Para saj, përveç Rusisë që asht...

UEFA zgjedh 6 ekipet legjendare të Champions League

Nga sezoni 2000-01, ekipet që fitojnë (ose kanë fitue) tre tituj radhazi ose pesë në total marrin nji “badge of honour”. Në sezonin 2004-05 asht...

10 ekipet me ma shumë fansa në Facebook, befasi!

Real Madrid asht mbreti i rrjeteve sociale mbasi asht ekipi ma i mbipopulluem me plot 101 milionë “like” në Facebook. Në vendin e dytë renditet Barcelona me...

UEFA: 20 ekipet ma të mira n’Europë, keni me u befasue...

Mbas ndeshjeve të Champions League, institucioni ma i naltë i futbollit europian (UEFA) ka publikue renditjen ma të re të ekipeve ma të mira europiane...

Transferet që munden me u ba gjatë këtij mueji (foto)

Deri tash në afatin e Kallnorit, kanë ndodhë mjaft transferime. Disa nga transferimet që banën bujë ma të madhe janë ato të Draxler te PSG...

Champions League: Këto duheni me i dijtë rreth shortit

Rregullorja parashikon që në raundin e ardhshëm, nuk mujn me u përballë ekipet që janë kualifikue nga i njajti grup si dhe ekipet që i...

Champions League: Këto ekipe siguruen kualifikimin për në fazën tjetër

Mbramë janë zhvillue tetë ndeshje, ku përfundimisht janë mësue tetë ekipet që kalojnë në Champions League në fazën tjetër dhe katër të tjera që vazhdojnë në Europa...

Pse shumica e ekipeve në Izrael quhen Hapoel? (foto)

Superliga e futbollit e Izraelit përbahet prej 16 ekipeve, ndërsa shumica prej tyne (10) e kanë emnin Hapoel, ndërsa dallojnë nga qyteti prej nga...